A když se k tomu přidala bídná docházka k tréninkům, není sestup až tak velkým překvapením. Vedení se ale s touto situací nechce smířit. Angažovalo zkušeného trenéra Miku a mužstvo jako jedno z prvních zahájilo přípravu na novou sezonu.

Poslední místo a sestup do „pralesa“, s tím jste určitě před sezonou nepočítali.
To určitě ne, ale kádr mužstva se za celou sezonu nedal do kupy, bylo to špatné. Chyběla parta, která by ostatní táhla. Kluci neměli natrénováno. Během sezony se snad dvakrát sešli v plném počtu.

Podzim jste ještě zvládli, ale jaro bylo přímo katastrofální. Pouhé čtyři body na záchranu nemohly stačit.
To je pravda, ještě dnes jsem z toho na prášky. S trochou nadsázky mohu k jarním výkonům říct snad jen to, že bychom to snad lépe odehráli s žáky. Hráčům chybělo srdíčko. Nebojovali, měli jiné zájmy než fotbal, a to se samozřejmě muselo někde projevit.

Co bude s fotbalem v Obřístí dál?
Snad už se začíná blýskat na lepší časy. Získali jsme zkušeného trenéra Miku, a ten hned začal pracovat. Jako jedni z prvních jsme už začali s přípravou. Na prvním tréninku bylo patnáct hráčů, a to je důležitý krok k budování nového mužstva, které by mělo zvednout úroveň fotbalu v Obříství. Chtěli bychom se za rok pochopitelně vrátit do třetí třídy, ale nejdůležitějším krokem je teď dát dohromady partu kluků a dál se uvidí.

JAROMÍR HEJNA