Mělnicko / Konečné zúčtování v okresním přeboru se blíží. Kolo s pořadovým číslem 24 nezměnilo v zajímavém postupovém boji vůbec nic. Ani jeden tým z popředí nezaváhal, dole zase všechny prohrávaly.

Nejvýhodnější výchozí pozici do závěrečných dvou kol drží Tišice. Ani v Čečelicích si nepokazily bezkonkurenční venkovní bilanci (1:3). „Po deseti minutách to mohlo klidně být nula tři. Pak jsme se sice dostali do vedení, ale domácí ze sporné penalty vyrovnali. Druhý poločas už jsme zvládli v pohodě a přidali navrch ještě dva góly,“ popsal cestu za dalšími třemi body tišický Michal Vítovec.

Poražené Čečelice přivítají už ve čtvrtek druhého ze tří aspirantů postupu – Veltrusy. Na programu bude opakované utkání z 21. kola, které rozhodčí Procházka předčasně ukončil. Veltrusy se mohou udržet v postupovém boji jen výhrou, ta se jim povedla i v sobotu doma proti zachraňujícímu se nováčkovi z Kel (2:1).

Branky padaly až ve druhém poločase, kdy na hřiště vtrhnul dokonce i domácí trenér Pavel Kratochvíl. Jeho tým nasměroval dvěma góly k výhře kanonýr Štofl a hosté snížili až v samém závěru. „Na střídání jsem byl jen já a náhradní gólman, který šel nakonec do útoku,“ vysvětlil trenér Veltrus a neodpustil si poznámku ke čtvrtečnímu zápasu v Čečelicích: „Jsem zvědavý, jestli se přijde na náš zápas v Čečelicích podívat někdo z vedení okresního fotbalového svazu, aby dohlédl na to, že se bude hrát fair play. Rozhodnutí o opakování zápasu totiž v tomto duchu podle nás vůbec nebylo.“

V Zárybech, kde hostovalo béčko Pšovky, padaly branky od úvodních minut. Pohotovou dorážkou načal hosty Mikšovský. Když po standardní situaci přidal hlavou druhý gól Schütz a další šance přicházely, očekávalo se vítězství Sokolů. Chvilkové zaváhání domácí obrany ale dalo před poločasem hostům naději (2:1).

Od začátku druhé části ale Záryby vystupňovaly tlak a po dvou proměněných penaltách si vytvořily bezpečný náskok. Ten hosté ze standardní situace zkorigovali, konečné slovo měl po samostatné akci domácí František Valentin 5:2. „Postup je stále otevřený pro minimálně tři mužstva a bude se zřejmě rozhodovat až v posledním kole. Pro nás je situace komplikovanější o vyloučené hráče a zdravotní stav klíčových opor. Potěšující naopak je, že méně zkušenější mladší hráči tento handicap dokáží eliminovat,“ uvedl trenér Záryb František Vítů.

Fotbalisté Velkého Borku sice věděli o nezdarech nejbližších konkurentů ze suterénu tabulky, k příznivému výsledku ze hřiště kralupské Čechie (2:0) jim to ale nepomohlo.

Chtějí dotáhnout jarní vítězné tažení až do konce

Jedním z mála týmů, kterému v soutěži o nic nejde, jsou Byšice, přesto nadále připisují tři body jako na běžícím páse. Na Pétézetce už brankář Vitany Radimský šesté kolo v řadě neinkasoval. K výhře tak stačilo, aby nejlepší střelec mužstva Lauda proměnil po změně stran pokutový kop (0:1). „Chceme dotáhnout jarní vítěznou šňůru až do konce, takže máme stále o co hrát. Zápas na Pétézetce ale děs a hrůza. Na každé straně padly dvě červené karty. Naši mladší hráči se nechali zbytečně vyprovokovat. Jinak byla naše výhra zasloužená. Měli jsme šance, domácí ne, trefili jsme ještě břevno a tyč,“ poznamenal byšický kapitán Petr Proksch.