Zápas 20. kola do té doby s přehledem řídil rozhodčí Bárta. Až do 86. minuty udělil devět žlutých, z toho šest hostujícímu celku. Kombinačně i střelecky dominovali domácí, kteří těsně před koncem vedli už 4:1.

Necelé čtyři minuty před koncem jeden z mladistvých fanoušků oblečený do fotbalového dresu připomínajícího ten domácí bleskově překonal železný plůtek a rozběhl se na hrací plochu směrem k brance domácích. Pořadatelé současně s hvizdem rozhodčího, který utkání okamžitě přerušil, vběhli na plochu a dotyčného výtečníka donutili fotbalový trávník opustit.

Extempore se stalo záminkou pro prohrávající hosty, aby asi po tříminutovém hlasitém dohadování nadobro opustili hrací plochu, byť byl zápas rozhodčím pouze přerušen a nikoliv nadobro ukončen.

Po pozvolném odchodu ledčického týmu do šatny se ozval nebývale mohutný řev místních fandů, kteří tímto byli prakticky připraveni o možnost oslavit zasloužené vítězství domácího Kaučuku.

Hrstka z nich se sice rozeběhla ke vstupním dveřím na plochu, ale ty předseda domácího týmu Matějček uzavřel a rovněž důrazně vyzval mluvčího fanoušků, aby pokud možno v klidu odešli.

Ale to ještě nebyl konec! Hosté z Ledčic po příchodu do kabiny přivolali na stadion státní i městskou policii. Policisté na místě zjistili, že se žádná honička na Ledčické nekoná, tito si zběžně překontrolovali svá vozidla a zamířili k domovu.

Zkušený rozhodčí Bárta na přímý dotaz sdělil, že zápas skutečně pouze přerušil a že hosté na jeho výzvu k pokračování nereflektovali. Závěrečné slovo tedy bude mít sportovně technická i disciplinární komise okresního fotbalového svazu.

„Bylo to poklidné utkání, bezproblémové. Asi tři minuty před koncem vnikl na hrací plochu jeden z diváků, ale pořadatelská služba ho hned odvedla. Hosté ale pak nepochopitelně odešli ze hřiště,“ popsal závěr utkání domácí předseda Matějček.

Hostující Miroslav Müller viděl odchod svého celku do kabin jinak: „Sedíme zamčení v kabině a čekáme na příjezd policie, kterou jsme zavolali. Už v průběhu zápasu mě jako pomezního napadl jeden z fanoušků, pak dokonce vnikli domácí příznivci na hrací plochu a napadli jednoho z našich hráčů. Z bezpečnostních důvodů jsme utekli do kabin.“

Zklamáním končil zápas na hřišti favorizovaných Dolan pro Jeviněves. Hosté totiž v průběhu utkání otočili nepříznivý výsledek a tříbodovou naději drželi ještě nedlouho před koncem. Stejně jako před dvěma týdny na Kaučuku ale v závěru propadli a domácí, kteří v té době na hřišti jednoznačně kralovali, vyhráli 4:2.

Zatímco vedoucí pozice Cítova je i zásluhou další výhry, tentokrát nad Hořínem, zcela jednoznačná, tak situace na konci tabulky dala utkání mezi předposlední PTZ B a poslední Spomyšlí velký náboj.

Důležité tři body nakonec zůstaly v Nelahozevsi po jasné výhře 5:0. Domácí načali střelecký účet v prvním poločase z penalty. Na bezpečnější náskok si ale museli počkat až do závěrečné třetiny zápasu.

20. KOLO: Chvatěruby - Zálezlice 3:3 (1:1) Koch, Zima, Šabouk – Bittner 2, Šobr. Sazená - Botafogo 2:2 (1:1) Podracký, Jansa – Neuman 2. Cítov - Hořín 4:0 (3:0) Mokrý 2, Patzenhauer, Fryč. Dolany - Jeviněves 4:2 (1:2) Vlasák, Vondra, Douša, Bečka – Dvořák, Jeřábek. K. Kralupy - Ledčice 4:1 (3:0) nedohráno, utkání bylo v 87. minutě předčasně ukončeno po vniknutí domácích fanoušků na hrací plochu a odchodu hostí do kabin. PTZ B - Spomyšl 5:0 (1:0) Mazanec 2 (1 z PK), Manšinger, Bláha, Pavel Růžek. Postřižín - Chlumín 2:1 (2:0) Švejda, M. Moravec – M. Peluch.

(mt, jah, lk)