Mělnicko / V nejvyšší okresní soutěži fotbalistů začíná jít do tuhého na obou pólech tabulky. Ze dvou porážek se vzpamatovali Zárybští, kteří v utkání bohatém na branky připsali na své konto tři body ve Vojkovicích (3:5).

Svěřencům trenéra Františka Vítů tak patří druhé místo a příznivci by se mohli dočkat přímé bitvy o „kraj“ v posledním kole mezi týmy Záryb a vedoucích Tišic.

Podobně dramatický závěr přitom nebýval v posledních letech obvyklý. Například před rokem Mšeno mělo po 23. kole již nepřekonatelný desetibodový náskok. Předcházející vítězové slavili titul okresního přeborníka mnohdy ještě daleko dřív.

Velkou pozornost přitahoval už sobotní duel vedoucích Tišic s Veltrusy, které mohly svého soupeře v případě výhry bodově dotáhnout.

Od zdramatizování zápasu nebyl hostující tým po těsně prohraném prvním poločase zase až tak daleko. Narozdíl od domácího Vítovce ale neproměnili ve druhém poločase pokutový kop. To už hosté hráli bez zbytečně vykartovaného spoluhráče. V závěru už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Hráči Tišic se předháněli v tom, kdo zazdí větší tutovku, přesto se dvakrát podařilo skórovat Tomáši Prejzkovi (3:0).

Existenční zápas pro domácí byl k vidění ve Velkém Borku, kam dorazil poslední Hořín. Po dvaceti minutách se hosté dostali po přímém kopu exboreckého Ondřeje Kettnera do vedení.

Za deset minut bylo srovnáno. Nesládkův přímý kop z půlky našel v pokutovém území Teraze, který hlavou nedal T. Landsmanovi šanci.

Klíčový moment přišel v 57. minutě, když byl Hořínu po druhé žluté vyloučen autor první branky. Hosté i přes početní nevýhodu hýřili aktivitou. Vypracovali si i několik gólovek, z nichž tu největší spálil Holoubek, který netrefil prázdnou branku. Postupem času ale začaly Hořínu docházet síly a iniciativu převzal Borek. V 90. minutě Frič vysunul Zemana, ten se vyhnul skluzu Pompeho, odcentroval a v pokutovém území akrobaticky hlavou vystřelil Borku tři veledůležité body Pitrmoc (2:1).

Z gólu se neradoval

I tak ale zůstala Slávia předposlední. Její největší konkurent, Kly, předvedl už v sobotu na domácím hřišti parádní obrat. Poločasových 0:2 nakonec hostům z kralupské Čechie nestačilo (3:2).

Jednou z branek zavelel k obratu útočník Pešan, který je ve Klích na hostování z Vysoké. Domácí diváci jásali, střelec důležitého gólu ale zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku. „Šel důrazně za míčem a naštěstí pro nás ho stačil nasměrovat do sítě. Bohužel pro něho ho zasáhla zezadu kopačka hostujícího obránce. Diagnóza zní naštípnutá lýtková kost nad achilovkou. Štěstí pro hráče, že je to až nad úponem, který drží achilovku, jinak by musel na operaci. Ale stejně je do konce sezony mimu hru, jeho nohu bude několik týdnů zdobit sádra,“ objasnil zranění sekretář TJ Kly Jiří Hulička.

Událostí 23. kola byl i konec jedné zajímavé série. Fotbalisté Dolních Beřkovic totiž čtyřikrát za sebou vyhráli na hřištích soupeřů, v Byšicích už ale narazili (2:0). Béčka Pšovky i Libiše si proti soupeřům z Čečelic (3:1), respektive z Nelahozevsi (5:0) domácí zápasy pohlídala. V libišském dresu se blýskl hattrickem Michal Pazdera.

(lk, mb, jah)