Poprvé se sešli 8. ledna a hned druhý den se v domácí sportovní hale zúčastnili turnaje, na kterém mimo dvou neratovických týmů startovaly Admira Praha, Pšovka Mělník, Sokol Měšice, Motorlet Praha a FK Brandýs-Boleslav. V poměrně slušné konkurenci skončilo domácí áčko první a béčko šesté. Turnaj byl zpestřením začátku přípravy a hráči si na něm zahráli s chutí.

Hned o následujícím víkendu Neratovičtí poprvé zasáhli do zimní ligy, když jednoznačně rozdrtili Kralupy 7:0. Další turnajový zápas na umělce s Brandýsem už nebyl výsledkově tak jednoznačný. Domácí předvedli tradiční festival zahozených šancí a vyhráli pouze 2:1.

O uplynulém víkendu se svěřenci trenéra Pavla Stuchlého znovu přestěhovali do haly. Startovali na turnaji v Bělé pod Bezdězem, kde se jim ale herně vůbec nevedlo. Po třech výhrách, jedné remíze a dvou prohrách skončili třetí.

„Je potřeba si přiznat, že tentokrát jsme patřili k hlavním favoritům na vítězství, jelikož naši soupeři byli z nižších soutěží. Ovšem i tyto zápasy by nám měly pomoct, myslím, že všichni pochopili, v čem jsme dělali chyby a co musíme všichni zlepšit. I přes tento relativní neúspěch jsme rádi, že jsme se tohoto výborně organizovaného turnaje účastnili a věříme, že nás nepovedený výkon posune dopředu. Někdy je potřeba udělat chyby, abychom věděli kudy dál,“ vrátil se k turnaji trenér Stuchlý.

Celá fáze lednové přípravy se podle jeho slov odehrávala v trochu volnějším tempu. Od příštího týdne ovšem začíná hlavní část kondiční přípravy. Trenéři budou tým postupně ladit na mistrovské zápasy, které začínají 27. března. „Do té doby nás čeká ještě dost přátelských zápasů, abychom tým správně sestavili a připravili na mistrovské zápasy,“ slibuje si trenér, který je s dosavadní tréninkovou morálkou a přístupem kluků spokojen.