Zatímco v tom úvodním mělo více ze hry zachraňující se domácí Týniště, po přestávce tahali za delší konec favorizovaní hosté z Ovčár. Ti už však těsný náskok domácích nesmazali a překvapivě prohráli 1:0.

První vzrušení přinesla 8. minuta, kdy v čisté šanci přestřelil domácí Seifert. Na druhé straně byl blízko ke gólu Hyka, který po rohu orazítkoval břevno.

Po čtvrthodině hry zahrozil tým Ovčár brejkem. Spolupráci dvojice Hyka – Maršner zmařila obrana Týniště na poslední chvíli.

Ve 23. minutě už domácí stadion explodoval nadšením. Po trestném kopu před brankou nejvýše vyskočil Zdeňka a hlavičkou přeloboval Straku – 1:0.

V tu chvíli nikdo z hrstky příznivců jistě netušil, že se již dalších gólů nedočká. Ve 34. minutě gólem neskončila ani akce dvojice Gorol – Gavula. Defenziva Ovčár se stačila zformovat.

V 51. minutě pumelici Gorola gólman hostí kryl. O čtyři minuty později vyrobil jeden z domácích obránců hrubku, Hyka šel úplně sám na branku, naštěstí pro domácí pálil vedle.

V 57. minutě po rychlé akci domácích ránu Gorala Straka vyrazil. Bombu dobíhajícího Seiferta ve slibné příležitost jeden z obránců srazil na roh.

Fotbalisté Ovčár měli po dlouhých pasážích mnohem více ze hry, nicméně domácí obrana překonávající se v obětavosti je do vyložených šancí nepustila.

V 65. minutě chtěl Krulich z trestného kopu překvapit gólmana Marčišina, přehodil však i branku. Na výsledku nic nezměnila šance Gavuly, ani rána Plašila, který po obléhání branky hostí trefil v 75. minutě tyč.

Domácí tak v souboji s kvalitním soupeřem pro ně nesmírně důležité tři body uhájili. „Nepřáli nám rozhodčí, zastavovali naše akce spornými ofsajdy i útočnými fauly. Domácí využili jedinou větší šanci po naší chybě,“ uvedl k porážce sekretář Sokola Dušan Kudela.

Týniště n. O. – Ovčáry 1:0 (1:0)

Branka: 23. Zdeňka. Rozhodčí: Rožec. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Ovčáry: Straka – Merz (80. Voljanskij), Kovařík, Pechar, Müller – Matějček, Studený, Krulich, Maršner (59. Viskup) – Hyka, Chrdle.