V prvním poločase byli svěřenci trenéra Řízka jasně lepší a mohli vést mnohem vyšším rozdílem. Po obrátce však nabrali hosté druhý dech a vyrovnání viselo na vlásku.

Hned v úvodu pálil po rohu Brejša nad branku, a zahájil tím zářivou domácí čtvrthodinku. V 9. minutě domácí rychle rozehráli aut, míče se zmocnil Tomáš Skopka a po sprinterském souboji s hostujícími obránci přesně zakončil – 1:0.

O pět minut později našel Martin Skopka Nového, který prodloužil na Tomáše Skopku, který tváří v tvář gólmanovi opět nezaváhal – 2:0. Pak měl po přesném centru Martina Skopky na hlavě třetí branku René Finkous, ale míč špatně trefil. Za další tři minuty z ničeho nic udeřilo na druhé straně.

Jelínkovu střelu Finkous se štěstím vyrazil na roh, po kterém se tečovaný míč po hlavičce Gregara už dostal za záda domácího gólmana – 2:1.

Domácím se ale v prvním poločase dařilo. Martin Skopka poslal míč z rohového kopu na vzdálenější tyč, kde stačilo Renému Finkousovi jen nastavit nohu - 3:1. Po gólu volala také 26. minuta, ale Martin Skopka trefil tyč a odražený míč napálil René Finkous do břevna.

Ve druhé části hosté domácí hráče přehrávali. Po hodině hry se připomněl domácí gólman Jan Finkous, když nadvakrát zlikvidoval nebezpečnou střelu Hovorky. O čtyři minuty později s vypětím všech sil vytěsnil nad břevno bombu Manharta.

Po šancích hosté ještě více zesílili tlak. Domácí neudrželi míč na kopačkách, a tak bylo před Finkousovou brankou pořád horko. Naštěstí pro Vysokou, dokázali centrované míče do pokutového území domácí obránci odvracet do bezpečí.

Přesto se hostům podařilo snížit. Po rohu se na malém vápně prosadil hlavou Novák – 3:2. Domácí kontrovali dvěma střelami z dálky (Brejša, Štauber), ale jak osmačtyřicetiletý hostující gólman Matouš, ani domácí Finkous už nekapitulovali.

Vysoká – Lysá n. L. 3:2 (3:1)

Branky: 9. a 14. T. Skopka, 24. R. Finkous – 20. Gregar, 86. Novák. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Vysoká: J. Finkous – S. Tichý – Tichota (76. D. Řízek), Možný – Sankot, Nový, Brejša, Fidrant, M. Skopka – R. Finkous (82. Tott), T. Skopka (90. Štauber). Lysá: Matouš – Doležal – Svoboda, Novák, Gregar – Jelínek (20. Doubek), Hovorka, Bäumelt (46. Manhart), Zítka – Baloun, Novák.

Jaromír Hejna