Na úvodní gól pak hrstka diváků nemusela čekat dlouho. Po rohu domácího kapitána Schütze otevřel hlavou skóre Popelka. O deset minut později domácí narychlo rozehráli přímý kop a Hallík výstavní střelou z pětadvaceti metrů zvýšil na rozdíl dvou branek.

Zatímco střely Vysoké většinou nacházely pouze připravenou náruč domácího S. Kvasničky, tak domácí těžili z nebezpečných standardek a autů. Z jedné takové nejprve v obrovské šanci dvakrát hlavou nedokázali Brůžek a následně Schütz propasírovat míč do branky soupeře.

Další velkou šanci měl po přímém kopu Hallík, ale V. Kvasnička jeho střelu vytěsnil na tyč. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hra vyrovnala. Definitivní rozuzlení přišlo po hodině hry, když Popelka našel v pokutovém území hlavu F. Valentina, který přidal třetí gól domácích.

Ve zbytku utkání se už o jediný rozruch postarala situace ze 74. minuty, kdy si hostující Sankot vyšlápl na Františka Valentina a po zásluze uviděl červenou kartu.

„Po vyrovnaném začátku jsme brzy dali gól a hráči se uklidnili. Pak už jsme byli jasně lepším mužstvem. V prvním poločase jsme měli další šance, ale ujala se pouze střela Hallíka. Ve druhém jsme už hosty do ničeho nepustili. Naše vítězství je zcela zasloužené. Kluci si to trochu srovnali v hlavách, hráli zodpovědně v obraně a do hry dali i srdce a s tím se dostavila také fotbalovost,“ pochválil své svěřence trenér vítězů Miroslav Babovák.

Hostující Václav Řízek mohl opět litovat brzy inkasovaného gólu. „Zase je to při starém. Už asi ve čtvrtém zápase po sobě na hřištích soupeřů do desáté minuty inkasujeme, a to se pak těžko obrací. Před zápasem jsme si jasně řekli, že Záryby jsou silné při standartách a hned z prvního rohu dostaneme gól. Citelně nám chyběl v obraně Merz a v záloze Vavrek se Sojkou. Do druhého poločasu jsme trochu přeskupili řady a snažili se něco s výsledkem udělat, ale místo toho přišel první domácí brejk a opět jsme nepokryli volného hráče. Po třetím gólu už se zápas jen tak dohrával, na zvrat jsme už neměli sílu.“

Záryby – Vysoká 3:0 (2:0) Branky: 8. Popelka, 19. Hallík, 59. F. Valentin. Rozhodčí: J. Pejša. ŽK: 0:4. ČK 74. Sankot (Vys.). Diváci: 40. Záryby: S. Kvasnička - Brůžek, Dlabač, Mikšovský, Janovec – Schütz, Pech, Dohnal (88. Záhora), F. Valentin (78. Blanár) – Hallík, Popelka (63. Sedláček). Vysoká: V. Kvasnička – Sankot, Štauber, Fidrant, M. Štolba (69. Zárybnický) – Kaňka, Hoffman, Pešan, M. Skopka – R. Finkous (82. Jonáš), Pražák.

(mb, jah)