K prvnímu společnému tréninku se zítra sejdou fotbalisté Sokola Ovčáry. Pod vedením nového trenérského dua Pavel Janeček – Miroslav Sankot bude zahájena příprava už kompletního kádru v pondělí 16. července.

Z mužstva hrajícího na jaře ČFL odešlo osm hráčů. Brankář Sova ukončil hostování z Viktorie Žižkov, stejně tak Štrombach z Pardubic, do mateřských klubů se vrací Kladeňáci Herda, Moravčík, Holub, i Slavisté Švamberg, Stibůrek a Dvořák.

Do letní přípravy před sezonou v divizi se zapojí všichni hráči Sokola, kterým bylo ukončeno hostování v jiných oddílech. Celkem bude trenérům v přípravě k dispozici devatenáct kmenových fotbalistů a nanejvýš čtyři posily z jiných oddílů. V hledáčku jsou obránce Staré Boleslavi naposledy působící v sousedním Brandýse – Jan Kubeš a neratovický středopolař Jakub Pajkrt. Vedle nich by v Sokole rádi otestovali po jednom hráči na post brankáře a obránce.

„Po týdenní přípravě bude kádr zúžen na osmnáct hráčů. V mládežnické kategorii zvažujeme spolupráci se Sokolem Čečelice. Jiné změny Sokol do nového soutěžního ročníku nepřipravuje,“ doplnil ke startu nové sezony sekretář Dušan Kudela.