„Podařilo se nám zapojit do mužstva všechny nové hráče, kteří patřili k oporám. Navíc se snažíme o další omlazování kádru,“ pochvaloval si.

Osmé místo a 18 bodů není špatné, ale asi to mohlo být i lepší?
Po domácím vítězném utkání proti Kosmonosům (6. kolo) jsem si myslel, že jsme schopni dosáhnout hranice 24 bodů. Někteří kluci, kteří byli v úvodu zraněni (Honza Rolenc a Tomáš Skopka), se dali do kupy, konsolidovala se základní sestava, jako bonus přišli na hostování Hynek Tříška a Vláďa Volf. Další domácí zápas s Pěčicemi, následující utkání v Mělníce, zranění Martina Štolby, Vládi Volfa a opětovné zranění Honzy Rolence můj optimismus v bodovém zisku však utlumily.

S výjimkou výhry v Kosořicích se vám nedařilo na hřištích soupeřů.
V Kosořicích jsme byli v první půli marní a mohli prohrávat i 0:3, domácí byli lepší, ale neproměnili šance. Druhý poločas jsme se herně zvedli a byli i nebezpeční. Dvě šance jsme proměnili, soupeř znervózněl a nám se podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Následující utkání na Pšovce jsme byli hodně špatní, jak říká většina našich fanoušků, na Pšovce jsme se podělali. V sedmém kole v Bělé jsme naopak podali nejlepší venkovní výkon. Zejména v první půli byl vynikající. Škoda, že jsme nevedli 3:0, šance byly. V devátém kole na Mělníce nám zápas nevyšel, byli jsme moc nervózní a podráždění. Ona vůbec celá atmosféra tohoto derby byla dost nervózní.

V závěrečných dvou utkáních v Dolním Bousově a Luštěnicích jste navíc v závěru úplně odpadli. Proč?
První půle předposledního venkovního vystoupení v Bousově nenasvědčovala tomu, že bychom měli odjet s prázdnou. Byli jsme v poli lepší, soupeře v podstatě k ničemu nepustili a měli jsme tři příležitosti ke vstřelení branky. Ve druhé půli jsme v úvodu hrubou chybou posadili soupeře na koně. A když jsme pak horko těžko vyrovnali, tak jsme další obrovskou hrubkou soupeři darovali znovu vedení. Další dvě branky pak padly, když už jsme hráli vabank. V Luštěnicích to bylo pro nás hrozné utkání. V čtvrté minutě jsme prohrávali 2:0 po dvou polovlastních gólech. Pak jsme hráli dobře. Zaslouženě jsme snížili, neproměnili jsme další šance. Před poločasem vše vyřešila dost přísná penalta. Po obrátce už jsme se nezvedli a soupeř nás rychlými brejky do otevřené obrany potrestal dalšími brankami. Ty branky v závěru těchto utkání bych spíše než kondici přičetl psychice. To samé, co se týká množství obdržených branek v závěru, nás potkalo v domácím zápase s Pěčicemi. Když jsme srovnali dvoubrankové vedení hostů a vypadalo to, že vstřelíme vítězný gól, soupeř v 80. minutě po našem rohu z rychlého brejku vstřelil branku. My jsme se položili a dostali další dva góly. Klukům tuto nesoustředěnost a určitou odevzdanost vyčítám, výsledky pak vypadají hrozně. Na jaře se v tomto určitě musíme zlepšit.

Při pohledu na vaše podzimní skóre (25:31) je patrné, že se se snažíte o útočnou hru.
V letní pauze se nám úplně rozpadla obrana (odešli Martin Merz a Lukáš Suchan, dlouhodobě je zraněný Lukáš Fidrant). Museli jsme toto řešit. Na postech obránců tak nastupují kluci, kteří toho hodně ve své kariéře odehráli v útoku (Renda Finkous a Martin Skopka). V mužstvu je dost mladých kluků a mladí hráči obecně inklinují k útočné hře. Hodně jsme spoléhali na útočnou vozbu Tomáš Skopka, Jirka Trutnovský a Honza Rolenc. Pro nás škoda dvou zranění Honzy Rolence, který nastoupil pouze v sedmi zápasech a přesto byl se šesti vstřelenými góly naším nejlepším střelcem. Za zmínku pak stojí i solidní střelecká potence našich záložníků, kteří vstřelili 12 branek.

V tabulce obdržených gólu ale figurujete na druhém nejhorším místě.
Tuto špatnou bilanci nám vytvořily zejména zápasy na Pšovce, s Pěčicemi, v Bousově a v Luštěnicích. Před soutěží jsme si mysleli, že v obraně budeme slabší. Nepředpokládám, že bychom přivedli někoho nového do obrany. Musíme se prostě v této činnosti všichni zlepšit. Věřím, že mužstvo se přes zimu víc sehraje.

V úvodu soutěže jste posílili. Jak jste byl spokojen s novými hráči?
Hodně moc. Jirka Trutnovský, Hynek Tříška a Vláďa Volf nám moc pomohli, jsou to výborní fotbalisté. Škoda zranění Vládi Volfa, který nemohl nastoupit s Pěčicemi a na Mělníce. Kuba Voleman měl hodně těžkou roli, přišel jako náhrada za Michaela Pražáka, tak jsme od něj čekali trochu víc. Honzu Rolence a Jirku Zárybnického už jako nové hráče ani neberu.

Uvidíme tyto hráče v mužstvu Vysoké na jaře?
Máme 18 bodů, těžký los zejména v úvodu, a tak na nějaké experimenty není prostor. Chceme mít stejný kádr jako na konci podzimu, posílený o Michaela Pražáka, kterému končí hostování v Libiši.

Razantně jste kádr omladili, což je vaší velkou devízou do budoucna.
Máme několik svých mladých hráčů, kteří ukazují, že na I. B třídu mají. V průběhu podzimu nastoupilo k utkáním celkem pět dorostenců. Pavel Chaloupka odchytal celý kalendářní rok jako jednička. Na svou příležitost v brance čeká Aleš Fidrant a věřím, že během zimní přípravy se popere o post gólmanské jedničky. Sláva Vála odehrál všechna utkání jako hráč základní sestavy a vstřelil čtyři branky. Michal Zeman už také několikrát během podzimu naskočil a jeví se velice dobře. Pepa Kupka s námi pravidelně trénuje, neustále se zlepšuje a má vůli v tom vytrvat. Hodně očekávám i od Martina Nechvátala, který se v průběhu podzimu zranil. Na jaře chci do širšího kádru zapracovávat i další dva šestnáctileté a jednoho patnáctiletého dorostence. Tak uvidíme, zda toto bude ta devíza.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Začneme trénovat poslední lednový víkend. Několik tréninků proběhne v tělocvičně, půjdeme na spinning, něco naběháme venku a snad se dostaneme i na mělnickou umělku. Pět přípravných zápasů odehrajeme v rámci Zimní ligy v Roudnici od 5. února do 4. března, kde našimi soupeři budou Rovné, Lužec, Pšovka, Horní Počaply a Roudnice B. Od 7. do 11. března bychom měli vyrazit na kratší soustředění na hory. Poslední dva přípravné zápasy odehrajeme s Velkým Borkem a proti Libochovicím.