Po výhře v Trutnově se netajily exligové Ovčáry přáním naplno bodovat. Podařilo se.

Ovčáry – Holice 3:1

Už od začátku bylo jasné, že taktické tahy východočeského kouče vezmou za své. Domácí byli drzí směrem dopředu jako gibraltarské opice. Už v šesté minutě po rohu Kreuze odcentroval Chrdle na trojici hráčů Hyku, Matějčka a Maršnera, ale ani jeden z ní se k míči nedostal. Záhy nato jedovka Kreuze pálila brankáře Svobodu doslova jako horký brambor.

Na konci první desetiminutovky udělal Maršner z hostujících obránců solné sloupy, ale přihrávce na zcela volného Hyku chyběla přesnost. Hosté mohli jít paradoxně do vedení, když po hlavičce Kovaříka a vydařené Veisově střele z úhlu úspěšně zakročil Straka.

Vedení se domácí dočkali po čtvrthodině hry. Skóroval Kreuz přímo z rohového kopu. Pak ještě Studený nastřelil hlavou břevno a po Hykově přihrávce Maršner pálil daleko mimo. Také Kreuz neměl přesnou mušku.

Fotbalový bůh trestal. Endrychův zbloudilý centr zazvonil o vzdálenější tyč Strakovy branky a skončil v síti. Ovčárský brankář zesinal, vynadal obraně, ale prstem mohl ukázat i sám na sebe.

Radost hostů trvala pouhé čtyři minuty. Po přihrávce Miky se podruhé ve střetnutí trefil Kreuz a sám nahrávač Mika přidal před odchodem do šaten třetí gól a bylo vymalováno. Festival zahozených šancí ze strany domácích pokračoval i ve druhé půli. Dvakrát Maršner a Šimek a jednou Studený a Hyka předvedli, že koncovku budou muset Ovčáry na tréninku doučovat.

„Hru hostů jsme měli přečtenou. Věděli jsme, že jejich největší síla spočívá v útoku a že se na ní z druhé vlny podíli Franc. Proto jsme jeho hru otupili. Pokud můžeme něčeho litovat, pak jen toho, že jsme zahodili minimálně desítku šancí. Mohli jsme si výrazně polepšit skóre,“ zůstal nad věcí trenér domácích Pavel Janeček.

Branky: 15. a 37. Kreuz, 43. Mika – 33. Endrych. Rozhodčí: Král. ŽK: 1:3. Diváků: 180. Poločas: 3:1.
Ovčáry: Straka – Muller, Ondrák, Viskup, Kovařík – Matějček (80. Ágh), Studený (74. Zahradníček), Kreuz, Maršner – Hyka, Chrdle (62. Šimek).