V sobotním semifinále rozdrtil Mělník překvapivě vysoko Vitanu Byšice (8:1). „Z naší strany to byl další výborný zápas. V současné době nám to šlape, ale není to náhoda, jsme na tom dobře fyzicky a je znát fotbalovost našich zkušených hráčů. Navíc se ve výborném světle ukazují nové posily,“ liboval si po utkání domácí kouč Željko Filipovič.

To předsedovi Vitany Hroškovi příliš do smíchu nebylo: „Chyběli nám někteří hráči pro nemoc, nastoupili jsme se třemi dorostenci a s narůstajícím skóre přestali hráči bojovat. Žádné nové hráče jsme nezkoušeli.“

V neděli Vysoká přehrála po jasném průběhu snaživý tým Dolních Beřkovic (4:2). „V úvodu byl soupeř lepší, postupem hry jsme však získávali půdu pod nohami a převzali otěže. Do poločasu jsme vstřelili dvě pěkné branky. O přestávce došlo ke čtyřem změnám v sestavě, přesto jsme i v úvodu druhého dějství dominovali a šli už do čtyřgólového vedení. Hráči soupeře byli vývojem podrážděni a jejich několika hrubými fauly vzniklo na hřišti zbytečné napětí. To mělo za následek polevení v naší koncentraci a snížení soupeře,“ popsal vývoj utkání trenér vítězů Václav Řízek.

Husarský kousek se povedl fotbalistům Velkého Borku, kteří přehráli účastníka I. B třídy SK Hrobce (2:1) a o konečné páté místo se střetnou s Kojeticemi. Ty už v sobotu deklasovaly Předměřice 6:2.

Opět se nedařilo Mlékojedským. Start nestačil na Otvovice a čeká ho proto pouze boj o předposlední jedenácté místo se Sokolem Vražkov, který těsně prohrál s Odolena Vodou.

Muži – semifinále: Byšice–FC Mělník 1:8 (1:3) Baranek – Kalfiřt a Miřatský po 3, Gabčo 2, D. Beřkovice–Vysoká 2:4 (0:2) Patera 2 – T. Skopka 2, Vavrek, V. Kaňka.

O 5. až 8. místo: Kojetice–Předměřice 6:2 (2:1), V. Borek–Hrobce 2:1 (2:1) Michalík z PK, Vavřina – nehlášen.

O 9. až 12. místo: Vražkov–O. Voda 2:3 (1:2), Otvovice–Mlékojedy 2:0 (2:0).

Dorost: V. Borek–Štětí 0:2, N. Ves–Byšice 1:3.

Mladší žáci: O. Voda–OFS Mělník 0:3.

Jaromír Hejna