Poslední místo po třinácti kolech a pouhé čtyři body. To asi není podle vašich představ?

Určitě ne. Chtěli jsme hrát klidný střed tabulky. Jenže realita je jiná a jarní boje o záchranu budou hodně těžké.

Hned první utkání vám nevyšlo, prohráli jste na hřišti vašeho největšího konkurenta v bojích o záchranu PTZ B.

K prvnímu utkání jsme odjížděli s tím, že musíme vyhrát, protože jsme tušili, že to bude soupeř, se kterým si to rozdáme o záchranu. Jenže jsme prohráli 0:3. Hned v úvodu jarní části nás tak čeká utkání pravdy, bude se hrát o šest bodů.

Překvapivá naopak byla remíza na hřišti Jeviněvse.

Ze sousední Jeviněvsí je to vždy derby a hráči k tomu přistupují jinak než k jinému utkání. A to jsme ještě měli smůlu, když jsme dostali vyrovnávající gól pět minut před koncem.

Pak jste ale prohráli osmkrát v řadě a to rozhodlo o vašem umístění.

Tato série nás hodně mrzí. Utkání jsme prohrávali jak hodně divokými výsledky, tak i těsnými porážkami. Příčinu vidíme ve zraněních a pracovní zaneprázdněností hráčů. Takže doufáme, že pro jaro se to zlepší.

Jediné vítězství přišlo až v posledním kole nad podprůměrným Obřístvím.

Před posledním utkáním s Obřístvím jsme si řekli, že musíme uhrát tři body, jinak je záchrana ztracena. To se nám povedlo, takže se o záchranu ještě popereme.

Jak vidíte šanci na záchranu a co je třeba pro to v zimní přestávce udělat?

Jaro bude hodně těžké, ale setrvání ve III. třídě si musíme vybojovat sami. Šanci na záchranu vidíme padesát na padesát. Uvidíme, jak se k tomu postaví hráči svým přístupem k tréninkům a utkáním.

Jak bude probíhat zimní příprava. Počítáte s účastí na nějakém turnaji?

Zimní přípravu zahájíme začátkem ledna. V sobotu venku a jeden den v týdnu v tělocvičně v Lužci. Na únor jsme naplánovali čtyřdenní soustředění na horách. Turnaje letos žádné hrát nebudeme. Přípravu vyplníme přátelskými zápasy.

Jaromír Hejna