Oba celky postrádaly před prvním zápasem z nejrůznějších důvodů několik hráčů, což se mělo negativně projevit především u hostujícího týmu, na jehož lavičce se „krčil" jediný hráč – bezmála padesátiletý sekretář klubu Boris Sedláček.

Záryby však vůbec nedbaly na předpoklady a v úvodní dvacetiminutovce dokonale zaskočily domácí tým, který se dlouho nemohl dostat do správné provozní teploty. Hráči Vysoké byli u míčů většinou později, a tak nebylo divu, že za půl hodiny hry nasbírali tři žluté karty.

Po přestávce se zdálo, že se karta obrací. Jenže po čtvrthodince utekl zárybský Krajíček, jehož přihrávku proměnil náhradní gólman Kvasnička, hrající z nouze v útočné dvojici, ve vedoucí branku.

Zanedlouho domácí Pešan ostře zajel do Viktora Valentina. Ve shluku hráčů se strhla potyčka, jejímž výsledkem byly dvě červené karty. První dostal faulující Pešan, druhou František Valentin, který se šel zastat svého bratra.

Následující minuty se proměnily v zoufalou snahu Vysoké alespoň o vyrovnání. Nicméně domácí borci marně hledali recept na překonání pozorného Hádka. Neuspěl ani Martin Skopka, který v 81. minutě hlavičkoval ze dvou metrů mimo.

V nastaveném čase posoudil sudí Kuka Tesařův kontakt s Trutnovským překvapivě jako penaltový, a Volf tak pro domácí zachránil alespoň bod. Trenér Záryb Miroslav Babovák byl po zápase hodně rozčarovaný: „Sudí pískal celý zápas dobře, ale penaltu si vymyslel."

Domácí kouč Václav Řízek neměl pražádnou chuť odpovídat na otázky: „Špatný výkon z naší strany," zněla jeho lakonická odpověď.

Vysoká – Záryby 1:1 (0:0)
Branky: 93. Volf z PK – 59. Kvasnička. Rozhodčí: Kuka. ČK: 65. Pešan – 65. Fr. Valentin. ŽK: 4:4. Vysoká: Chaloupka – Finkous, Volf, M. Skopka, Sankot – Pešan, Šimandl, Vála, Pražák (44. Zeman) – Synek (76. Kupka), Trutnovský. Záryby: Hádek – Urban, Popelka, Miškovský, V. Valentin – Tesař, Fr. Valentin, Mareček, Strýček – Kvasnička (60. Sedláček), Krajíček.

KAREL HORŇÁK