Ovčáry / Už jen šest kol zbývá do konce této sezony, v sázce je tudíž pro každý tým ještě osmnáct bodů a ty ještě mohou pořádně zamíchat tabulkou. V případě vedoucího Sokola Ovčáry, který má hodně blízko k postupové příčce, se to ale příliš nečeká.

Sokol na jaře získal už dvacet bodů a těžko věřit, že nováček z Nového Bydžova by dokázal ze druhého místa Ovčáry předstihnout. Bydžov na jaře získal 22 bodů a celkově na Ovčáry ztrácí devět bodů. Doma teď hostí Kolín, Ovčáry jedou do Pardubic. Tesla na jaře „udělala“ čtrnáct bodů, ale skalp dosud nejúspěšnějšího celku v divizi skupiny C by byl jistě lákavý.

Trenér Tesly Martin Svědík je přesvědčený, že Ovčárští si první příčku již uhlídají. „Mají dostatečný náskok, navíc za celou sezonu doma neprohráli. Bodují i venku, nedávno to prokázali v Chrudimi. Pokud vím, mají aktuálně šňůru osmi zápasů bez prohry.“

Co by na tohoto soupeře mělo platit? „Určitě jim nevyhovuje, když hrají do plných, proto chceme důsledně zabezpečit obranu a spoléhat na rychlé protiútoky. Ovčáry mají stabilizovaný kádr, jejich síla je ve vzduchu. Zápas se bude hrát na kvalitní hrací ploše, takže jsou předpoklady, že bude k vidění pěkný zápas,“ míní trenér Martin Svědík.

Jeho ovčárský protějšek Pavel Janeček se nenechává zvolenou taktikou domácích vyvézt z míry. Na překonávání zataženého obraného valu je jeho tým zvyklý z téměř všech zápasů proti celkům ze druhé poloviny tabulky.

„Jak ukázala utkání s Holicemi a Týništěm, kdy oba soupeři urputně bránili a my jsme se trápili, tak to může být nepříjemné. Samozřejmě, že máme raději klasický otevřený fotbal. Do Pardubic ale každopádně jedeme vyhrát. Při dobré konstelaci hvězd a domácí výhře nad Živanicemi by příští týden už mohlo být o našem postupu rozhodnuto,“ prozradil své tajné přání Pavel Janeček.

Až na dlouhodobě zraněného Cintulu a Chrdleho, který má drobné zdravotní problémy, jsou ovčárští hráči zcela fit. Na podzim v Ovčárech skončil vzájemný duel 1:1, když si hosté až v závěru vstřelili nešťastný vlastní gól.

Tesla Pardubice (10. místo, 34 bodů) – Sokol Ovčáry (1. místo, 51 bodů). Sobota 10.15 hodin Na podzim: 1:1.

(lk, jma)