Nelahozeveští dokázali s posilami z áčka zvítězit na hřišti Nové Vsi (0:3). Vyhráno ale ještě nemají. Možná rozhodne až předposlední kolo, kdy Dynamo hostí svého největšího soupeře z Horních Beřkovic.

„Výsledek by možná mohl říkat, že nás hosté jasně přehráli, ale rozhodně to tak nebylo. Dynamu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a všechny branky jsme si dali de facto sami. Soupeř na nás očekávaně vyrukoval s několika hráči hrajícími pravidelně či občas za áčko – Pešta, Dvorský, Klempt, Bondarev, Šíma a Vágner,“ komentovaly porážku internetové stránky Sokola Nová Ves.

Katem favoritů se stává Cítov, který dokázal v domácím prostředí porazit před čtrnácti dny Horní Beřkovice a stejný kousek zopakoval i v sobotu s Jeviněvsí (4:1).

Trenér hostí Karel Zeman si mohl po zápase jen postesknout: „Výsledek určovala produktivita domácích a katastrofální hra naší oslabené obrany. V poslední minutě první půle se po standardce Cítov ujal vedení. Branka nás donutila k bezhlavému útočení a domácí dál trestali z rychlých protiútoků. Zrodil se tak jednoznačný výsledek vyrovnaného utkání. Dokázali jsme neuvěřitelně zahazovat i nejvyloženější šance, kterých jsme měli rozhodně víc než soupeř.“

Dařilo se Chlumínu, který přehrál Sazenou (2:0). Velkou zásluhu na vítězství má domácí gólman, který lapil penaltu Jansovi.

V utkání dvou posledních týmů tabulky béčko PTZ vysoko porazilo Všestudy (5:1), a posílilo tak na úkor svého soupeře záchranářské naděje. První poločas byl vyrovnaný a tomu odpovídalo i skóre.

Na hostující vedení domácí odpověděli brankou do šatny. Obě mužstva si pak pouze dělala čárky za neproměněné šance. Domácí přetavili další v rozhodující gól až v 78. minutě. V závěru, kdy hosté dohrávali bez vyloučené Kovače, pak ještě stačili upravit výsledek na propastný rozdíl.

„Sice jsme šance využili až ke konci, ale naše vítězství bylo zcela zasloužené,“ poznamenal sekretář nelahozeveského oddílu Jiří Rous.

(jah)