První čtyři týmy fotbalové III. A třídy si ve dvacátém dějství připsaly na své konto tříbodový zisk. Herně se ale ne všem dařilo, jak by se asi čekalo.

FC Mělník před týdnem poprvé prohrál a doma podal další důkaz o poklesu formy. Jedinou a zároveň vítěznou branku do sítě Kostelce vstřelili Mělničtí z penalty nařízené „náhradním“ rozhodčím Petrikem. „Nedaří se nám, jak bychom si představovali. Máme mimo hru dvě opory Veltruského s Gabčem a je to znát. I když si vytváříme dost šancí, góly nedáváme. Doufáme, že se nám podaří sezonu nějakým způsobem dotáhnout do konce. Kádr je velice úzký. V sobotu nastoupili dokonce tři dorostenci. Kopali jsme snad dvacet rohů, ale jediný gól jsme dali z penalty. Faulován byl tuším Kalfiřt a Čermák ji s přehledem proměnil,“ okomentoval sobotní utkání mělnický trenér Željko Filipovič.

Rovněž druhý Liběchov rozhodl svůj domácí duel s předposledním Sokolem Všetaty až ve druhém poločase. Také v tomto případě u toho byl rozhodčí laik a od kopaček se dost často jiskřilo. Zatímco domácím spadlo po změně stran do brány skoro všechno, Všetatští už poněkolikáté doplatili na tragické zakončení tutových šancí.

Zajímavé utkání věštilo nedělní dopoledne v Mlékojedech. Hostující tišické rezervě ale v derby nepomohly ani posily z A-týmu. Domácí na přestávkový program nachystali gratulaci bývalému spoluhráči Jiřímu Jahodkovi slavícímu padesátku a gólové dárky se rozbalovaly už v prvním dějství. Ani se stavem 4:0 se Mlékojedští nespokojili a po změně stran se trefili ještě dvakrát. Především sólo Ďulíka, který posadil na zem několik svých bývalých spoluhráčů včetně brankáře, více než sto přítomných diváků nadchlo.

Podzimní rozhazování bodů může s každým dalším jarním zápasem víc a víc mrzet ve Velkém Borku. Slavisté se nadále vezou na vítězné vlně a vůbec jim nevadí, když v utkání prohrávají, tak jako naposledy doma s béčkem Záryb. Po bezbrankovém poločase, ve kterém fanoušci přemírou fotbalovosti rozhodně netrpěli, se v úvodu druhého trefil po rohu hostující Milan Kuba. Za domácí srovnal po průniku zárybskou obranou Tomáš Krajník. Rozhodující gól přidal po rohu Hampl a na konečných 3:1 upravil po centru Pitrmoce hlavou znovu Krajník. Video boreckého obratu ZDE.

Druhé letošní výhry na hřišti soupeře, ta první je už ze druhého kola, se dočkaly Horní Počaply. Naopak domácímu Botafogu se tentokrát zápas v hořínském azylu vůbec nepovedl. „Podcenili jsme soupeře a po dvaceti minutách to bylo 0:3. Soupeř byl hladový po vítězství a šel za ním od začátku. I když jsme ve druhé půli začali více kombinovat a měli i pár gólových příležitostí, v síti neskončila žádná. Naopak do otevřené obrany padl čtvrtý gól do naší sítě,“ znal příčiny porážky mělnický Martin Eder.

VÝSLEDKY A TABULKA