Hosté z Vehlovic se i bez vyloučeného spoluhráče snažili srovnat těsný náskok domácích. Moc dobře věděli, že porážka by je mohla odsoudit k sestupu. Nakonec se jejich noční můra po výsledku 1:0 naplnila. Všichni ostatní adepti na jediné sestupové místo totiž v závěrečném kole naplno zabrali.

Vehlovičtí přitom byli bodu velmi blízko. Nedlouho před koncem jim rozhodčí upřel evidentní pokutový kop poté, co si domácí hráč kryl obličej a střelu rukou vyrazil nad branku. Od té doby se zápas značně vyhrotil a rozhodčí zažíval až do závěrečného hvizdu krušné chvilky.

Nečekaně vysokou porážkou v domácím prostředí překvapily na jaře neporažené Horní Počaply (1:5). Na jejich obranu ale nutno dodat, že tišická rezerva nastoupila značně posílena hráči A týmu. Jeden z nich, Tomáš Prejzek, obstaral záchranu dlouhou dobu posledního celku hattrickem.

Posily z prvního týmu se zapsaly do střeleckých statistik také o den později ve Vysoké. Domácí béčko vědělo, že se v případě výhry nad Kostelcem v soutěži udrží, a výhody využilo (5:0). Brankové žně byly k vidění i v Liběchově, kde si mohl nad záchranou po „tenisové“ výhře 4:6 ulevit Lotos Neratovice.

Nejveselejší nálada ale pochopitelně zavládla v táboře Lobkovic, které dokázaly na úkor svého sobotního soupeře z Mlékojed proklouznout do okresního přeboru (1:0). „Kluci hodně chtěli, bojovali a povedlo se. Ve druhé půlce jsme byli lepší než Mlékojedy. Postup se samozřejmě musí oslavit, ale musíme zároveň už přemýšlet, co dál. Už máme v hledáčku posily, které by nás měly v okresním přeboru posílit. Uvidíme, jestli to všechno vyjde,“ uvedl předseda lobkovického oddílu František Koliandr.

VÍCE O UTKÁNÍ LOBKOVICE - MLÉKOJEDY