Rozhodlo se až v posledním kole, které hráči okolo velezkušeného Jardy Veltruského na rozdíl od svých soupeřů nezvládli. Co to pro Vehlovické znamená, jsme si povídali se sekretářem oddílu Pavlem Kroužeckým.

O vašem nečekaném sestupu se rozhodlo až v posledním kole. Nešlo s tím něco udělat?

V posledních kolech je už na zázraky pozdě. Bohužel jsme si to všechno zavinili sami. Určitě jsme na záchranu měli. Bylo to hlavně v přístupu některých hráčů k jednotlivým utkáním. Sami vědí, o kom mluvím.

Velkou roly sehrála i velká nedisciplinovanost hráčů. Častá absence z důvodů vyloučení byla určitě znát.

To určitě ano. Těch vyloučených bylo až moc. Svou vinu každopádně nesou hráči, ale nad dvěma vyloučeními by se dalo polemizovat. Svou roli v nich sehráli i sudí. Ale nechci veškerou vinu házet na ně a omlouvat tím nedisciplinovanost našich hráčů. Mohlo a hlavně mělo by být vyloučených určitě méně.

Mužstvo navíc v zimní přestávce opustil záložník Vaněk, který zářil v dresu Velkého Borku. To také bylo oslabením úzkého kádru.

Oslabení to bylo, ale až tak velké překvapení ne. Vaněk chtěl do Borku už před sezónou, ale domluvili jsme se, že podzim ještě odehraje u nás. Pak už jsme ho držet nemohli. Dodrželi jsme slib a pustili ho do Borku.

Proč jste ale sestoupili? Jaké byly důvody pádu?

Těch důvodů bylo víc. Především jsme měli úzký kádr. Po ukončení přestupního termínu navíc došlo k dalšímu oslabení vinou velkého počtu vyloučených hráčů. Velkou ztrátou bylo pro nás vyloučení a následný trest gólmana Marka. Neměli jsme za něho adekvátní náhradu. Navíc nás začala pronásledovat i zranění, kdy nám v závěru hodně chyběl Jarda Veltruský.

Uvidíme Vehlovice za rok opět ve III. třídě? Co je pro to potřeba udělat?

Doufám, že ano. Uděláme pro to vše. Především musíme zkvalitnit a omladit hráčský kádr. Hráče pak musím přesvědčit k větší tréninkové aktivitě. Vůbec, tréninková morálka mužstva byla v uplynulé sezóně katastrofální, což byl další z důvodů našeho pádu. Když se nám všechno podaří skloubit dohromady, pak můžeme myslet i na postup a uvažovat o vzestupu vehlovické kopané. Svou historií určitě patříme výš, než jen do čtvrté třídy.

Jaromír Hejna