„Za tohle Panu Trenérovi Trpišovskému, jeho realizáku, hráčům a celému klubu musím prostě vyseknout poklonu. Takhle se reprezentuje český fotbal v Evropě. Top výkon v obou utkáních a dnes to druhý poločas vygradovalo,“ rozplýval se na sociální síti po výhře 2:0.

A zdaleka nekončil. „Vyřadit špičkový tým Premier league, je top strop počin. Velká gratulace všem a děkuji za nádherný fotbalový zážitek. Jsem rád, že se ukazuje, že i v našich podmínkách se dá produkovat špičkový evropský fotbal,“ dodal Jíra.

Do osmifinále Slavii přeje dalšího ze slavných ostrovních velkoklubů v čele s Manchesterem United či Glasgow Rangers, tedy vysněného soupeře většiny hráčů, respektive trenéra Trpišovského.

Nadšený z vyřazení giganta byl také další trenér původem z mělnického regionu, který v minulosti cepoval malé talenty v pražském Edenu - Luboš Kořínek. Ten zároveň připomněl, že v zápase se na lavičku dostal sedmnáctiletý dorostenec Denis Višinský, jenž dělal před přestupem první fotbalové krůčky doma v Mělníku. Přímo do utkání sice nezasáhl, stejně jako ostatní ale rozhodně bude mít dlouho na co vzpomínat.

„Být u takovýho úspěchu, byl fantastický zážitek. Jsem rád za šanci na utkání s týmem letět," svěřil se mládežnický reprezentant, pro kterého to byla po utkání v Nice v základní skupině druhá tak blízká zkušenost s prvním týmem. „Znamená to pro mě hrozně moc, protože jsem ve Slavii už odmala," připomněl.