V utkáních sehrála roli psychika. Hráči se slavného jména zalekli a mladí Sparťané chybující domácí v pohodě přehráli.

Ve starší kategorii se hosté dostali do zaslouženého vedení ve 20. minutě z trestného kopu a domácí byli rádi, že odcházejí do kabin jen s nejtěsnějším mankem. To narostlo po brejku v 50. minutě na konečných 0:2. Domácí hráči narozdíl od předešlých zápasů herně nepřesvědčili.

V mladší kategorii dokázali domácí držet s lídrem soutěže krok do 20. minuty. Po hrubkách v obraně ale soupeř do přestávky čtyřikrát udeřil. Druhý poločas se dohrával víceméně jen z povinnosti a hosté přidali navrch ještě dva góly (0:6).

V příštím kole se poražení představí v nedaleké Staré Boleslavi a pro oba neratovické výběry jde o jeden z klíčových zápasů pro odpoutání se ze spodních pater tabulky.

Neratovice – Sparta Praha B 0:2 (0:1)

Sestava Neratovic: Prejsa – Vilda, Klobása, Batka, Kostelníček (35 Novotný) – Dzimko, Weiner, Brož – Kepšta, Prejza, Kettner (Dvořák, Dokoupil, Chládek, Chaloupka).

Neratovice – Sparta Praha B 0:6 (0:4)

Neratovice: Zunt (25. Pospíšil) – Valín, Chládek, Novotný, Špatz – Krepl (31. Frýzek), Růžička, Kympl (40. Kyselí), Janíček – Zeman (40. Hackl), Krejčí (31. Babovák).

(lk)