Mělník porazil Mšeno 3:2. Přední mužstvo okresního přeboru ale bylo domácím rovnocenným soupeřem a nechybělo moc, aby si z Mělníka odvezlo lepší výsledek. To by ale musel v závěru Tříška proměnit pokutový kop. V dresu vítězů se poprvé představila nová posila – Roman Martinec ze Pšovky.

„Myslím, že jsme odehráli dobré utkání, a pokud vydržíme hrát celý zápas koncentrovaně a držet se pokynů trenéra, máme šanci uspět,“ řekl po zápase hostující kouč Jiří Guttenberg.

„Nebyli jsme kompletní, měli jsme k dispozici pouze třináct hráčů. Mšeno hrálo velice dobře,“ chválil soupeře domácí trenér Petr Kalkant. Ten zároveň objasnil, proč se zápas odehrál na umělé trávě, když už se nabízela i možnost hrát na přírodní. „Byl to záměr, protože i první mistrovské utkání s Dlouhou Lhotou chceme odehrát od 17 hodin při umělém osvětlení na naší umělce.“

Velké sousto si ukrojil účastník III. třídy Velký Borek, který o víkendu potrápil hned dvě mužstva I. B třídy. V sobotu svěřenci trenéra Vavřiny dokonce zvítězili v rámci TM Českého poháru 2:1 ve Vysoké. Domácí sice vyslali do boje kombinovaný celek, přesto je jejich porážka čtrnáct dní před začátkem soutěží trochu překvapivá.

Také o den později odehrál Velký Borek dobrý zápas a na mělnické umělé trávě jen těsně podlehl Tišicím (1:2). „Byl to pro nás velice užitečný zápas,“ přiznal trenér Tišic Antonín Kravcov.

Záryby a Řepín si shodně zahrály proti lídrům přeborů v sousedních okresech. V utkání Záryb s Radonicemi (Praha východ) se hodně jiskřilo a zápas se nedohrál. Záryby těžily ze svých zkušeností a po celý zápas vedly. V závěru se ale začala projevovat lepší fyzička Radonic.

„Utkání se nedohrálo. Asi čtvrt hodiny před koncem jsme se dohodli, že nebudeme pokračovat, protože při emocích hrozilo zranění hráčů,“ objasnil předčasný odchod aktérů do sprch trenér Záryb Miroslav Babovák.

Řepínští jedinou trefou Dvořáka zdolali Pěčice (MB), které za celý podzim ztratily v soutěži jen dva body.

FC Mělník – Mšeno 3:2 (2:1) Branky: Jiskra, Čermák, Martinec – Mansfeld, Tříška, V. Borek – Tišice 1:2 (0:0) Branky: Kubina – Svoboda z PK, Karlík, Řepín – Pěčice 1:0 (1:0) Branka: Dvořák, Záryby – Radonice 5:3 (3:1) Branky Záryb: Štěpánek 2, Schütz, F. Valentin, Bojkovič, Vysoká komb. – V. Borek 1:2 (0:1) Branky: Fidrant – Kubina, Vavřina.

(jah)