Fotbalisté Libiše dokráčeli ve své pouti pohárem ČMFS až do druhého kola, ve kterém si 5. září zahrají s prvoligovou Mladou Boleslaví. Rozhodl o tom sobotní souboj dvou týmů z divizní skupiny B, ve kterém Sokolové na domácím hřišti zdolali Český Brod 4:1 (1:0).

„Jsem hrozně zklamaný. Po celý zápas jsme měli herní převahu, ale udělali jsme několik individuálních chyb a soupeř je bohužel dokázal potrestat,“ hlesl po utkání hrající kouč poražených Viktor Pařízek. Podle něj rozhodl utkání druhý gól, který Libiští vstřelili hned na začátku druhého poločasu.

Jeho protějšek Jiří Kabyl po zápase právem zářil spokojeností. „I když chceme dělat hlavně body v soutěži, tak zápas dalšího kola s Mladou Boleslaví pro nás bude zážitkem. Je to mužstvo hrající špičku první ligy, takže by mohlo přijít hodně diváků. Bude to prostě svátek,“ těšil se.

Libišský kouč přitom nezapomněl pochválit své svěřence za to, jak k zápasu s Brodem přistoupili. Do sestavy se nedostali ti, kteří doléčovali šrámy, a tak si na sebe museli někteří hráči teprve zvykat. Na výsledku to ale nebylo vůbec znát.

„Soupeř měl sice v první půlhodině asi míč častěji na kopačkách. Jedinou šanci, do které jsme ho postili, ale Lomský chytil. My jsme také jednu promarnili, ale z následující už jsme gól dali. Od začátku druhé části jsme pak byli lepším celkem a bylo jen otázkou, kolik zápas skončí.“