Zaplněný velvarský stadion viděl očekávaně vyhrocené utkání, červenalo se na obou stranách. Už v jedenácté minutě dle pomezního neudržel nervy na uzdě neratovický Tomáš Chlumecký, který si vysloužil za údajně úmyslné kopnutí do soupeře hodně brzký odchod pod sprchu. Vyloučení Slovan navíc hned potrestal – z pokutového kopu prostřelil Švejdu Lukáš Budějský.

„Vlastně nikdo pořádně neví, co se tam stalo, hlavní sudí poslechl čárového. My v tomto momentu byli potrestaní hned třikrát. Šli jsme do slibného protiútoku, který byl přerušený, dostali jsme červenou a ještě soupeř dal penaltu," vrátil se k jedné z klíčových chvil hostující kouč Tomáš Staněk.

Neratovičtí se na inkasovanou branku snažili odpovědět, naráželi ale na výborně hrající obranu domácích, podpořenou výtečným brankářem Jiřím Měsíčkem. Ten pochytal všechny možné střely a celý zápas ukazoval, že v divizi momentálně nemá konkurenci.

„Je to neskutečná jistota. Myslím, že by s klidem mohl chytat druhou ligu. Moc bych mu to přál a rád bych se na něj jednou podíval v televizi,“ ocenil svého gólmana velvarský Miroslav Müller. Právě ten už ve dvaadvacáté minutě vstřelil Neratovicím druhou branku – prosadil se hlavou po centru z rohového kopu.

Stav 2:0 už zůstal do závěrečného hvizdu nezměněný, tým kolem kapitána Václava Vorasického ke smůle hostujících příznivců neudeřil ani jednou a tak měl boj v celkovém součtu jasného vítěze, na prvním místě přezimují s klidným pětibodovým náskokem Velvary. Na tříbodovém zisku Slovanu neměnila nic ani druhá žlutá karta Antonína Holuba, který tak napodobil v pozici hříšníka Chlumeckého.„Neratovice hrály a hrají jako my, nevypustí vůbec nic. Proto to byl na závěr podzimu z obou stran pěkný zápas,“ zhodnotil výkony obou celků znovu Miroslav Müller.

Ani trenér Neratovic Tomáš Staněk přes prohru v žádném případě nesmutnil: „Na kluky jsem hrdý, vzhledem k vývoji zápasu odevzdali maximum a opravdu nemám nic, co bych jim vyčetl. Je to jedna z těch poučných porážek."

KLOBOUK DOLŮ
Přestože se Neratovicím poslední šťouch nevyvedl, může se tým ohlédnout za fantastickým podzimem. Výsledky předčily všechna očekávání a stříbrné místo je do druhé části sezony naprosto parádní startovní pozicí. Před prvním kolem se mluvilo o Velvarech, Souši, Hostouni, na partu z Mělnicka si ale vzpomněl málokdo. A proto i Mělnický deník tvrdí: Díky za nečekaný, sympatický a překvapivý podzim!

Velvary - Neratovice 2:0 (2:0). Branky: 13. Budějský, 22. Müller. ŽK: 5:3. ČK: 1:1. Rozhodčí: Hocek – Vnuk, Radina. Diváci: 290.

Neratovice: Švejda – Chlumecký, Pajkrt, Regner, Vorasický – Ďurinda (68. Barták), Novák (46. Moravec), Škarecký, Rejman – Kozák, Hrdý.