Pokud by existovala anketa o fotbalového smolaře roku, byl by vážným adeptem na prvenství. Liběchovský kanonýr Martin Veselý (26) se před podzimní částí aktuální sezony nechal od vedení Vysoké po letech vábení konečně zlanařit do I. B třídy, jenže hned ve třetím kole se v prohraném domácím duelu proti Pěčicím zranil a podzim pro něj skončil.

Zlomenina bérce a kotníku. Tak přesně zněla diagnóza zranění, které už v těchto dnech odeznívá natolik, že se kanonýr objevil v sestavě futsalového Olympiku ve středočeském přeboru. „Rekonvalescence byla dlouhá i bolestivá. Bazén, posilovna a běháni," popisuje dnes nejtěžší zranění své kariéry hráč, který se v sestavě Vysoké pokusí o restart v jarní části. „Ve Vysoké bych měl pokračovat, s vedením týmu jsme se dohodli na dalším půlročním hostování," potvrzuje.

Podzimní výkony, které tým vynesly až na čtvrté místo v tabulce, považuje za dobrý odrazový můstek do jara. „Myslím, že tým ukázal své kvality," hodnotí fotbalista, který coby srdcař opouštěl Liběchov jen nerad a po celkem složitém rozhodování. „Vedení Vysoké mě oslovovalo asi pět let. Kvůli starším kamarádům se mi nechtělo odcházet. Až budoucnost ukázala, že mladší nemají stejné názory ani respekt ke starším," prozrazuje jeden z důvodů, proč se rozhodl zkusit jiný tým.

Tím dalším samozřejmě byla výzva v podobě vyšší soutěže. „Jsem rád, že mě vedení Vysoké znovu kontaktovalo, za tuto šanci jsem vděčný," nelituje své volby někdejší postrach brankářů ve III. třídě, který si během své předešlé kariéry odskočil z Liběchova pouze coby mládežník na Pšovku a pak na fotbalovou farmu do Roudnice nad Labem. Tam prožil v dorosteneckém věku asi nejkrásnější fotbalová léta a nabral hodně zkušeností. Dnes už ovšem přehnané ambice nemá. „Hraju, na co mám. A dokud to půjde, budu se snažit to udržet. Teď už budu jen věřit, že se mi podaří start v jarní části soutěže ve Vysoké a vedení klubu nebude litovat utracených peněz," uzavírá.