Svůj herní projev podporovali především zkušenostmi získanými z působení ve vyšších soutěžích. V tomto směru se letos soupiska trochu pozměnila. Dokládá to i páté místo v podzimní části, kterým Start docela příjemně otevřel svou novou podobu. I když do plné spokojenosti ještě mnoho chybí.

Hru určitě oživil příchod některých mladších hráčů. Ti spolu se stávajícím kádrem vytvořili pod vedením hrajícího trenéra Michala Hýře celek, který se v budoucnu může výrazně prosadit. V podzimním rozběhu sice Mlékojedští ztráceli zbytečně body ve Všetatech a doma s Botafogem, ale čistá šestka udělená Počaplům naznačila, s jakou formou hodlá účastník loňského okresního přeboru počítat.

Že je nutno pořádně přidat doložily další zápasy. Po třech bodech z Vehlovic zamrzela bezbranková remíza na béčku Záryb. Předseda klubu Josef Frajbiš k podzimním výkonům dodává: „Když odečtu výpadky proti Kostelci a Lobkovicím, mohlo být umístění ještě lepší, i když další rozdílné výsledky upozorňovaly na slabiny, kterých se musíme zbavit. Mám na mysli úspěchy proti Lotosu a Liběchovu, ale naopak zase na hřišti Vysoké jsme prohráli 1:3.“

Michal Hýř si podle šéfa klubu svou hráčskou svědomitost přenesl i do funkce trenéra. Je hráči uznáván jako velká autorita. „Jsem přesvědčen, že se v budoucnu můžeme ucházet o umístění na špičce tabulky. S přípravou na hřišti i v terénu jsme začali v polovině ledna. Na turnaji Becku Mělník jsme nabírali potřebné síly, takže bychom na jarní posun v tabulce měli mít. Nikdo od nás neodchází. Na přestup vítáme Tomana a Hejska z Tišic, odkud je i Janda, o jehož přestupu se nyní jedná. Věkově juniorkou sice nebudeme, ale o částečném omlazení se rozhodně u nás hovořit dá,“ poznamenal.

Na závěr se předseda fotbalistů Mlékojed a vůbec výrazná postava okresní kopané svěřila, že se svou aktivní činností už doopravdy končí. „Hřebík na kopačky už má svoje místo,“ přiznal tak trochu lítostivě. „Čas i léta se zastavit nedají. O mistrovské body se musejí poprat ti mladší. S chutí se ale možná proběhnu při nějakém přáteláčku. Úplný klid od fotbalu si ani neumím představit.“

Věroslav Živný