Podle plánu, i když ne na svých domácích hřištích a zřejmě bez nálady a myšlenek na fotbal, odehraje v příštích dvou víkendech závěr letošní fotbalové sezony většina klubů zasažených povodní. Zrušená či odložená utkání fotbalový svaz hlásí v kategorii dospělých jen u Hořína a Vraňan.

Přestože pod vodou zmizela asi desítka hřišť, měla by se o nejbližším víkendu odehrát valná většina plánovaných zápasů. Klubům „bez domova" v řadě případů podali pomocnou ruku jejich sousedé.

„V sobotu ráno v osm odjíždíme, měli bychom hrát," potvrdil Pavel Hrdlík, trenér lužeckých fotbalistů, odhodlání odehrát sobotní dopolední duel I. B třídy v Milovicích. „Kluci řekli, že pojedou, tak bychom snad měli být kompletní. V jakém ale budou rozpoložení, to nemohu vědět."

Vyřešené už v lužeckém klubu mají také dějiště závěrečného duelu, s béčkem Dobrovice prý uzavřou sezonu v Horních Počaplech.

Jednoznačně nejvíc v ohrožení bylo dohrání jara v „kralupské" B skupině III. třídy, kde nemůže počítat s domácím prostředním téměř polovina oddílů. „Sezona se dohraje podle plánu, i když všichni tušíme, že nálada na fotbal asi nebude taková. Všichni budeme myšlenkami jinde," uvedl například za výkonný výbor Sokola Dolany Lukáš Moravec. Jeho tým se v závěrečných dvou kolech potká s dalšími zatopenými. Nejbližší zápas s Obřístvím se odehraje v Postřižíně, derniéra s Chvatěruby nejspíš na kralupském stadionu V Olších.

Právě v FK 1901 s nabídkou pomoci neváhali. „Nejsou to jen naši sousedé a soupeři, ale především kamarádi a přátelé, kteří se dostali do těžké situace ne vlastní vinou," říká prezident klubu Milan Repka. „Přeji všem oddílům hodně síly, aby se jim povedlo dát jejich fotbalová hřiště dohromady a do jejich obcí se vrátil co nejdřív sport číslo jedna, který máme všichni rádi."

V Olších měl Vltavan nastoupit už tuto sobotu, ale duel, ve kterém plánoval udělat proti Vraňanům poslední krok k postupu do okresního přeboru, je zatím mezi několika málo odloženými. „I když ani tam (ve Chvatěrubech) asi nebudou mít náladu na fotbal, sluší se soupeře přivítat a pogratulovat jim k postupu, který zřejmě na 99 procent vykopou. Škoda, že si jej nebudou moci oslavit na domácím hřišti, držíme jim palce, ať to zvládnou," vzkázal Lukáš Moravec sympaticky do tábora vedoucího mužstva soutěže, které si z letošní sezony zřejmě odnese nejvíce rozporuplné pocity.

Je přitom jasné, že to nejhorší na všechny ještě čeká v podobě odstraňování nemalých škod. Není se tedy čemu divit, když v Hoříně momentálně nemají do fotbalu chuť a pro jeho zbývající zápasy (včetně žáků) bude muset najít rozhřešení sportovně – technická komise okresního fotbalového svazu.