Poražené může těšit alespoň fakt, že si titul nejlepšího střelce turnaje vystřílel s pěti góly útočník Hoffmann. „Musím poděkovat hráčům za jejich přístup k zápasu, když dokázali ve druhém poločasu zvrátit průběh utkání, které se pro nás nezačalo dobře vyvíjet. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené,“ radoval se trenér Željko Filipovič.

„V zápase jsme vedli 2:0 a 3:1 a v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Po změně stran domácí vystřídali a začali nás přehrávat. Podržel nás gólman Hamáček, když domácí z velkého množství šancí dokázali skórovat pouze jednou. Rozhodující čtvrtý gól z poslední minuty byl z penalty,“ dodal trenér Vysoké Václav Řízek.

Svého vítěze zná i kategorie dorostu, kde v přímém souboji o první místo přehrál domácí Mělník své vrstevníky z FK Brandýs/Boleslav nejtěsnějším rozdílem (3:2). Z důvodu sněhové nadílky se v sobotu neodehrály zápasy obou kategorií žáků, které byly přeloženy na náhradní termíny.

Mělnická zimní liga

Muži - finále: FC Mělník – Vysoká 4:3 (2:3) Branky: Šmíd 2, Douděra, Čermák z PK - Hoffmann, M. Skopka, Sojka. Rozhodčí: Hamšík. Mělník: Jírec – Malinský, Zejda, Veltruský, Čermák – Chmelař, Fišer, Koš, Douděra – Jiskra, Šmíd (Králík, Suchý). Vysoká: Hamáček – Sankot, Merz, Štauber, M. Skopka – Kaňka, Fidrant, Sojka, Zárybnický – Hoffmann, Pražák (R. Finkous).

Dorost: Brandýs/Boleslav – FC Mělník 2:3 (0:2) Branky: Seidl 2 – Škrabal 2, Blahut. Pšovka – Kralupy 1:0 (0:0) Branka: Chaloupka. Konečné pořadí: 1. Mělník9 bodů, 2. Brandýs/Boleslav9, 3. Štětí9, 4. Pšovka3, 5. Junior Kralupy0.

Starší žáci: Litoměřice – FC Mělník ženy, FC Mělník – Kojetice (odloženo).

Mladší žáci: Pšovka – FC Mělník st. Žákyně, FC Mělník – Brandýs/Boleslav (odloženo). (jah)