Hosté už od úvodních minut potvrzovali, že jejich letošní postavení v tabulce není vůbec náhodné. První zajímavý moment ve 3. minutě sice patřil Mšenu (Šledrova pohotová hlavička šla těsně nad), ale vzápětí uhodilo na opačné straně. Na centrovaný míč do malého vápna si naběhl Frankl a mazácky otevřel skóre.

Úvodní úspěch hosty patřičně „nakopl“. Nejprve Blahut v 17. minutě „vyškolil“ Gráta a přesnou šajtlí téměř od postranní čáry propálil i Bázlera. O minutu později se hosté radovali znovu, po brejku skóroval Fingerhut.

Vzápětí se zdravě naštval Roman Kolumpek, který podařenou střelou vymetl pavučinky v Heinrichově svatyni. Mšeno přes snížení působilo těžkopádně, zatímco hosté byli u všeho podstatného dříve.

Po přestávce se čekalo, že se domácí pokusí něco udělat s nepříznivým skóre, ale dost je přibrzdil Křížův „vlastenec“. Přesto byli za bojovnost odměněni gólem Tříšky. Ten si šel v rámci urychlení hry pro míč do lobkovické branky. Kontakt se stoperem Šedou skončil pro oba „kohouty“ kartami – žlutou (Tříška) a červenou (Šeda).

Půl hodiny před koncem zahrál Šmajda rukou ve vápně, z nařízené penalty dal Tříška kontaktní gól. Od tohoto momentu existovalo na trávníku jedno mužstvo – domácí.

Lobkovice „zalezly“ před vlastní pokutové území s jediným cílem – ubránit jednobrankové vedení. Hostům začaly evidentně docházet fyzické síly, za což byli v 77. minutě potrestáni vyrovnávacím gólem Wasyliwa.

Když už to vypadalo, že zápas skončí smírně, potrestal Blahut další chybu mšenských zadních řad pátým gólem. Ani to nemuselo být vše, kdyby Tříška nezamířil ve třetí minutě nastavení pouze do břevna.

Očima trenérů

Jiří Guttenberg, Mšeno: „Hosté mají velmi dobře poskládaný tým na brejky, kterými nás v úvodu dokonale zaskočili. Po přestávce se naše hra rapidně zlepšila, ale co je to platné, když si po další chybě necháme utéci aspoň remízu."
Jaroslav Rezner, Lobkovice: „Začátek utkání se nám nadmíru podařil. Postupem času jsme Mšenu úplně přenechali iniciativu, zejména ve středu pole. Ještěže se na nás v závěru usmálo štěstí. S výhrou jsme velmi spokojeni.“
Mšeno – Lobkovice 4:5 (1:3)
Branky:
54. a 60. Tříška, 19. R. Kolumpek, 77. Wasyliw – 17. a 89. Blahut, 4. Frankl, 18. Fingerhut, 49. vlastní (Kříž). Rozhodčí: Vermach. ŽK: 3:3. ČK: 60. Šeda (Lobkovice). Mšeno: Bázler – Vaněk, Grát, Kříž, Klouda (60. Kováč) – Tříška, R. Kolumpek, Dvorný, Šledr (80. Demen) – Mansfeld, Wasyliw. Lobkovice: Heinrich – Šmajda, Mrázek, Šeda, Jahodka – Slovák (87. Pevný), Chroust, Fingerhut, Hykl – Blahut (92. Šulc), Frankl.

KAREL HORŇÁK