Lobkovice / Do sedmnácté hodiny ještě zbývá pěkných pár minut, na vesnické hřiště do Lobkovic už ale proudí davy natěšených příznivců. Přímý duel domácích fotbalistů s nedalekými Mlékojedy o postup do okresního přeboru si nechce nechat ujít vůbec nikdo.

Domácí příznivci jsou napjatí možná ještě o trochu víc než ti hostující. Vždyť ve dvou předchozích sezonách jim postup vždy někdo vyfoukl. Další druhé místo by znamenalo velké zklamání. Na klidu jim nepřidává ani vývoj prvního poločasu.

Vyrovnaný boj ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Více než fotbal tvrdý boj o každý balón. Tvrdosti je někdy až příliš, a tak sudí Börner loví co chvíli z kapsy žluté napomenutí. Mimochodem jeho nasazení do vypjatého duelu má jednoduché opodstatnění. Jako hráč prošel oběma „znepřátelenými“ kluby, čímž se mělo zabránit, aby připískával jednomu z nich.

V hledišti se celý zápas fanouškové obou táborů navzájem hecovali. Od začátku druhé půle ale měli navrch domácí. Jejich kluci dali gól a radost byla obrovská. Autor branky Mrázek skončil ve spodu obrovské hromady těl v modrých dresech.

Hostům, jejichž sestavu podle očekávání vyztužil od začátku i trenér Michal Hýř, nezbylo nic jiného než vsadit vše na útočnou kartu. Mimo několika střel mířících mimo si ale žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

V úplné závěru navíc hosté dohrávali v deseti. Uličkou hanby si musel projít obránce Mora.

Lobkovice už nejtěsnější vítězství uhájily a mohly začít bujaré oslavy postupu do okresního přeboru. Na tom, že domácí zvítězili zaslouženě, se shodli nejen diváci, ale i hráči hostujícího celku.

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÉHO KOLA

(mb, lk)