Zranění několika hráčů pustilo na místo levého beka Martina Bayera z Dukly Praha, který v Ovčárech opět zkouší své štěstí. Zatímco Ovčárští se na svého soupeře připravovali prakticky celý týden,fotbalisté Varnsdorfu měli v nohách středeční porážku 0:2 s Bohemians Praha.

Začátek utkání připomínal ten kladenský. Varnsdorf držel míč, dobře kombinoval a zatažený domácí tým trpělivě čekal na chybu. Tu první Róth ještě nepotrestal, když jeho křížné střele scházely centimetry.

Hosté se do ohrožení domácí branky dostávali jen ze standardek, ale ty si Ovčárští hlídali dobře. Pak už přišla skvělá desetiminutovka domácích a především Rótha. Ten ideálními přihrávkami vyzval ke skórování Šmidrkala i Martínka a mezitím si ještě jeho přízemní centr tečovali do brány sami hosté - 3:0.

Severočeši byli v té době zralí na ručník, ale do přestávky už se skóre neměnilo. Ve 36. minutě Mach prověřil ostražitost brankáře Straky, který jeho střelu zneškodnil, a v závěru poločasu bomba Cigánka jen těsně minula cíl.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a byli to domácí, kteří dokázali aktivní hrou s vysokým napadáním a pohybem nejednou přečíslit obranu Varnsdorfu. A ke vstřelení další branky scházel jen kousek. Na skvělé centry Maršnera nebo Matějčka ale nedosáhli Müller, ani Hašler.

Varnsdorf se nevzdával a snažil se alespoň zkorigovat. V 64. minutě se neprosadil u levé tyče Klavík a hlavičky Gizela a Choda těsně minuly cíl. V závěru se přece jen skóre měnilo. Po centru Cigánka zvýšil Hašler hlavou na konečných 4:0.

V posledních minutách zajímavého utkání viděli diváci ještě dvě pěkné akce, ale brankáři se vyznamenali. Nejprve to byl hostující Hroš, který vyrazil střelu Hašlera, a poté Straka vychytal Ježdíka.

Další utkání na umělce v Mělníku odehrají Ovčárští příští sobotu od 13 hodin s divizní Chrudimí. Mezitím si ve středu odskočí k přáteláku na pražskou Admiru.

Řekli po utkání

Pavel Janeček (trenér Ovčár):
„S výsledkem musíme být spokojeni. Varnsdorf měl míč na svých kopačkách častěji, ale naše defenziva byla bezchybná a dařily se nám i rychlé kontry. Ve druhé části jsme předvedli útočnější hru s kombinací na jeden dotek. Jsem rád, že hráče naordinovaný náročný styl hry baví a dokáží se prosadit i v koncovce. S takovou hrou mohli být spokojeni i diváci. Škoda, že jich v pěkném počasí nepřišlo ještě víc. Forma hráčů jde po náročné fyzické fázi nahoru, a tak mohu jen doufat, že se i zranění hráči co nejdříve dostanou opět do hry.“

Pavel Hradiský (asistent trenéra Varnsdorf): „Na hodnocení dnešního zápasu by stačilo jediné slovo – ostuda. První poločas jsme se snažili hrát, drželi jsme míč na kopačkách, ale zatažení domácí nás kromě standardních situací do ohrožení své branky nepouštěli. Naopak po našich zbytečných chybách nás v rozmezí sedmi minut třikrát potrestali z rychlých protiútoků. Po přestávce jsme upravili rozestavení se snahou o změnu výsledku, ale do vyložené šance jsme se nedostali, naopak domácí po rohu zvýšili na konečných 4:0."
Ovčáry – Varnsdorf 4:0 (3:0)
Branky:
26. Šmidrkal, 29. Róth, 33. Martínek, 79. Hašler. Diváci: 60. Rozhodčí: Kabyl. Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák (70. Svoboda), Studený, Bayer – Šmidrkal (46. Matějček), Cigánek, Mareš, Martínek (46. Maršner) – M. Müller, Róth (46. Hašler). Varnsdorf: Hroš – Ježdík, Ginzel, Stehlík, Hozda (69. Stankovič) – Mach, Jakobovský, Chod, Jordák (46. Kulhánek) – J. Procházka (46. Drakul), Klavík.

DUŠAN KUDELA