V sobotním utkání to sice byli hosté z Živanic, kdo první skóroval. Řada neproměněných šancí včetně penalty, gól do šatny a ani závěr dohrávaný o deseti ale nakonec domácím nezabránil, aby do své bohaté sbírky přidali další tři body. Vyrovnání zařídil krásnou střelou Dido a rozhodnutí na sebe vzal domácí kapitán Ondrák.

Úvodní půlhodina byla pod taktovkou domácího celku. Hosty držel především brankář Hlouš, kterého mohou mělničtí příznivci znát z působení ve futsalové Chrudimi. Zapotil se při nepříjemném přímém kopu Krulicha, gólové hlavičce Hyky i bombě Studeného.

Dorážku Hyky hasil na brankové čáře pro změnu obránce Vrba. V době sílícího domácího tlaku rozhodčí Kučka uviděl v pokutovém území zahrát Černohubého rukou a nařídil pokutový kop, což vyvolalo u hostí obrovskou vlnu nevole.

Penalty se zhostil Jeník, ale Hlouš jeho nepříliš dobře umístěnou střelu vyrazil. Ovčáry mohly po půl hodině hry vést klidně o tři branky, ale nestalo se. A zákonitě přišel trest. Byli to totiž Živaničtí, kdo šel tři minuty před závěrem první půle do vedení.

Exligový (Liberec) Langer nastřelil Viskupa, míč se odrazil k volnému Balogovi, který propálil Straku. Ve druhé půli pokračovala vyrovnaná hra ze závěru té první. Po hodině hry se Ovčáry přece jen dočkaly.

Nádherná střela Dida skončila v šibenici a začínalo se nanovo. V 73. minutě přetažený roh Maršnera vrátil hlavou do ohně střídající Šulc, Matějček skluzem prodloužil na Ondráka, který propálil hostujícího brankáře a svou premiérovou brankou v sezoně otočil vývoj utkání.

Hosté nesložili zbraně a pokoušeli se dostat před Straku dlouhými míči na své vysoké hráče. Deset minut před koncem přemotivovaný Šulc ostře zajel do Moceanua a po necelé čtvrthodině strávené na hřišti předčasně zamířil do sprch. Hosté ale početní převahy ve zbytku zápasu nedokázali využít.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Byl to vyrovnaný zápas, který nás stál hodně sil. O našem vítězství rozhodla větší vůle a bojovnost poprat se s nepříznivým vývojem utkání. V první půlhodině jsme mohli rozhodnout o výsledku utkání, ale hostující brankář své mužstvo podržel. Chtěl bych poděkovat chlapcům za předvedený výkon.“

Zbyněk Dujsík (Živanice): „Na poměry divize to bylo velice kvalitní utkání z obou stran. Když jsme přestáli tlak domácích, dokázali jsme využít nabídnutou příležitost Balogem. Nastavené tempo utkání nepolevilo ani ve druhém poločase. Domácí vyrovnali gólem, jaký se nevidí ani v lize. Mrzí mě, z mého pohledu, že šlo o utkání natolik vyrovnané, že dělba bodů by byla spravedlivější. Bohužel, v koncovce byli domácí šťastnější.“

Ovčáry - Živanice 2:1 (0:1)

Branky: 62. Dido, 73. Ondrák - 42. Balog. ŽK: 2:3. ČK: 80. Šulc (Ovč.) Rozhodčí: Kučka. Diváci: 200. Ovčáry: Straka - Matějček, Ondrák, Pechar, Viskup - Jeník (87. Douděra), Studený, Krulich (66. Šulc), Maršner - Hyka, Dido (82. Chrdle). Živanice: Hlouš - Černohubý, Ferčák, Vrba, Hrmo (69. Michal) - Gorol, Langer (81. Faltys), Mocanu, Balog (69. Podlipný) - Kaciáň, Merganc.