Hlavní sudí Ochotnický po hodině hry podle domácích velmi přísně vyloučil po druhé žluté kartě Mareše. V deseti pak Ovčárští z kopačky Böhma dvakrát kapitulovali.

Do té doby přitom dokázali s favoritem držet krok. Pražané měli sice míč častěji na kopačkách, ale dlouho se hrál nepříliš pohledný fotbal bez vyložených šancí či přesných střel. Utnout to mohl až v úvodu druhé části Róth, v ojedinělé šanci ale těsně minul branku. Tím domácí naděje prakticky vyhasly.

Mareš totiž po chvíli uprostřed hřiště fauloval a rozhodčí ho poslal po druhé žluté kartě do kabin. Hosté využili přesilovku bleskově. Po zaváhání domácí obrany se vysoký míč snesl přímo do běhu Böhmovi, a ten poprvé překonal novou brankářskou akvizici Sokola Pávka.

Razítko na žižkovský postup pak stejný hráč přidal o deset minut později, kdy zakončoval rychlý brejk. Domácí i přes snahu neměli proti přesile na zvrat nárok.

Už při odchodu aktérů do kabin bylo jasné, že domácí lavička má o viníkovi porážky jasno. Rozhodčí si vyslechli své především od šéfa Sokola Ondráka a v prostoru kabin byla chvílemi velmi napjatá atmosféra.

Domácího trenéra Pavla Janečka po závěrečném hvizdu mrzelo, že se vesnický fotbalový svátek proměnil spíše v divadlo. „K první kartě se vyjadřovat nebudu, protože bych řekl něco, co není vhodné do novin. Nevěděl jsem ani, za co byla ta druhá,“ komentoval podle svých slov nešetrné vyloučení Mareše.

„S hostujícím týmem jsme hráli v prvním poločase vyrovnanou partii. Vyloučení ovlivnilo zápas, protože první liga má svou kvalitu. Myslím, že i při prvním gólu byl trochu ofsajd, ale nevím. Když už nám rozhodčí vyloučil Mareše, tak v závěru tam byl faul bez balonu a druhá žlutá pro Macha. Nevím, co si o tom myslet,“ dodal.

Snahu svých hráčů naopak Janeček ocenil. „Diváci viděli, že jsme se nevzdali ani v deseti a byli rovnocenným soupeřem Viktorky. Fotbal jsme si užívali, hráčům musím poděkovat za výkon.“

Hostující Martin Pulpit označil výsledek za zasloužený. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, vyjma šance začátkem druhého poločasu. Kdyby šli domácí do vedení, tak by nám to asi zkomplikovalo situaci. I když jsme některé hráče nechali odpočívat, tak ti, co je nahradili, zápas odmakali a přistoupili k němu, tak jak se má.“

Vyloučení Mareše sice kormidelník bíločervených označil za škraloup na utkání, do kritiky rozhodčích se ale pouštět nechtěl. „Měl jsem problémy s rozhodčími. Neslyšeli jste ode mě fňukání ani po našem zápase v Mladé Boleslavi, takže to nebudu tak ani tak komentovat. Prostě se stalo. Samozřejmě, že to byl škraloup na utkání, fotbal se má hrát v jedenácti proti jedenácti. I ten faul domácího hráče byl ale podle mého na půlce hřiště nesmyslný a nic neřešící. Měl to ustát a neměl faulovat, zvlášť v době, kdy měl žlutou kartu.“

Ovčáry – Žižkov 0:2 (0:0)
Branky:
64. a 75. Böhm. Rozhodčí: Ochotnický. ŽK: 44. Mareš, 61. Róth, 76. Hašler – 84. Mach. ČK: 59. Mareš (O). Diváci: 580.
Ovčáry: Pávek – Matějček, Chalupa, Studený, Horák – Dittrich (83. Müller), Cigánek (54. Svoboda), Mareš, Maršner (66. Hyka) – Hašler, Róth.
Žižkov: Vaclík – Peciar, Bodeček, Starý, Mach – Kadeřábek, Súkenník, Šťastný (54. Bořil), Folprecht – Böhm (80. Kalivoda), Sivrič (69. Musiol).
| Video: Youtube