Než svěřenci trenéra Vlka poprvé rozjásali své příznivce, pálil do břevna Morávek. „Začátek se nám povedl. Měli jsme několik šancí, ale branku jsme nevstřelili. Tím se dostali na koně hosté, i když vyloženou šanci neměli,“ uvedl domácí trenér Miroslav Vlk.

Ten si musel na gól počkat až do akce Zbyňka Štrupla, který si zpracoval centr Dvořáka, obešel obránce a prostřelil brankáře.

V úvodu druhé půle bylo v domácím táboře ještě veseleji, to se zapsal mezi střelce i Paloušek, který si naskočil na roh Morávka. Po druhém inkasovaném gólu hosté zvýšili aktivitu a donutili Řepín spoléhat jen na brejky.

Brankář Luděk Štrupl ale spolehlivě pochytal všechny nebezpečné střely a na výsledku se tak již nic nezměnilo.

Trenéra Vlka vedle tří bodů těšilo, že se na těžkém terénu žádný z hráčů nezranil. Už v příštím kole ho čeká prestižní derby v Kropáčově Vrutici, kde bydlí a téměř dvě desetiletí trenérsky působil.

Řepín – Kosořice 2:0 (1:0)
Branky:
33. Štrupl, 47. Paloušek. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vocásek, Vaněček, Kinzl – Werner, Morávek, Horník, Paloušek – Dvořák (85. Kratochvíl), Z. Štrupl (90. Brejša).

MARTIN BOUŠKA