V mírně improvizované základní sestavě Řepína se překvapivě objevil Paloušek, který vinou zranění vynechal úvod sezony. Byl to právě on, jehož centr si nešťastně hlavou usměrnil do vlastní sítě hostující Rybář.

Lužec rychle odpověděl. Po levé straně se prosmýkl Levý a nikým neatakován propálil Boreckého. Ve 20. minutě se v obrovské šanci ocitl Paloušek, ale David Tauchman na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry.

Přesto se domácím vrátilo vedení. Rohový kop Rady našel hlavu Dvořáka. Z náskoku se opět domácí neradovali dlouho. O dvě minuty později po dalším rohu vyrovnal hlavou Merta. Hrál se velmi oboustranně ofenzivně laděný fotbal plný šancí, ale do přestávky již další gól nepadl.

Po necelých deseti minutách druhého dějství došlo ve středu hřiště ke strkanici mezi domácím Kratochvílem a hostujícím Rybářem a oba uviděli od sudího Stádníka červenou kartu.

Na 3:2 pro Řepín upravil po centru Rady jak jinak než hlavou Dvořák. Čtvrtá gólová hlavička v utkání. Lužec dokázal i do třetice bleskově srovnat. Přesnou ranou k tyči se trefil kapitán Martin Tauchman.

V závěru, když už se obě mužstva začala smiřovat s remízou, přišel rozhodující moment. Střelu hostujícího Uhra mířící do sítě obránce Vaněček zastavil rukou. Sudí mu za to udělil červenou kartu a nařídil pokutový kop. „Byl to reflex. Vůbec jsem o tom nepřemýšlel,“ sypal si popel na hlavu řepínský bek. Nařízené penalty se ujal David Tauchman a prokázal ledové nervy – 3:4. Řepín tak přišel o půl roku trvající domácí neporazitelnost.

„Ofenziva dnes zvítězila nad defenzivou. Zápas to byl spíše remízový. Jsme rádi, že se nám zde podařilo zvítězit, i když penaltou v devadesáté minutě. Nyní se už budeme soustředit na další zápas a jedeme dál,“ uvedl asistent lužeckého trenéra René Krejza.

„Inkasovat doma čtyři branky a třikrát nechat soupeře dotáhnout naše vedení je zarážející a musíme se nad tím zamyslet. Nešťastná prohra nás samozřejmě mrzí. Spravedlivější by byl určitě dělba bodů,“ dodal sekretář Řepína Jaroslav Urbánek.

Řepín – Lužec 3:4 (2:2)

Branky: 24. a 68. Dvořák, 10. vlastní Rybář – 14. Levý, 26. Merta, 70. M. Tauchman, 90+1 D. Tauchman z PK. Rozhodčí: Stádník. ŽK: Slepička, Rada – Wolf, Hrdlík, J. Kučaba, M. Tauchman. ČK: 54. Kratochvíl, 90. Vaněček – 54. Rybář. Diváci: 120. Řepín: Borecký – Slepička, Ondráček, Vaněček, Kinzl – Rada, Kratochvíl, Bláha, Rosenbaum (40. Burant) – Dvořák, Paloušek (76. Štrupl). Lužec: Jakeš – J. Kučaba, D. Tauchman, Rybář, Špánek – Wolf, M. Tauchman, Hrdlík, Uher – Merta, Levý (86. M. Kučaba).

Martin Bouška