Obříství/ První poločas nedělního okresního derby ve fotbale mezi Obřístvím a Zálezlicemi se nachyloval ke svému závěru. Domácí, teprve sedmnáctiletý brankář Radek vyběhl, aby překazil slibnou šanci hostí.

Na hranici pokutového území se přitom srazil se spoluhráčem. Ten ho kopl do hlavy, až přihlížející zamrazilo. Podobně, jako se to o víkendu opět přihodilo Petru Čechovi v anglické lize.

Zatímco opora Chelsea se oklepala a zápas dochytala, mladý gólman Obříství zůstal bezvládně ležet na trávníku. Kolem se okamžitě shlukli spoluhráči. Začal boj o vteřiny.

Co chvíli se někdo ujišťoval, zda už je přivolaná záchranka. Někteří aktéři zápasu se jen bezmocně drželi za hlavu. Atmosféru umocňoval nářek přítomných dětí. Drama ale nakonec mělo šťastný konec.

„Obránce ho nešťastně kolenem trefil do hlavy, takže byl chvilku v bezvědomí. Poskytli jsme mu rychlou pomoc, vytáhli jazyk a volali záchranou službu,“ popsal kritické momenty sekretář fotbalistů Obříství Petr Rudišar a dodal: „Když ho odvážela záchranka, tak už komunikoval a byl relativně v pohodě. Měl krátkodobý výpadek paměti. Věděl, že hrál fotbal, ale vůbec si nepamatoval, že přijel na hřiště na motorce.“

Mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková potvrdila, že sanitka rychlé lékařské pomoci z Mělníka deset minut před osmnáctou hodinou vyjela k zásahu do Obříství. „Sedmnáctiletý mladík, který utrpěl otřes mozku, byl po ošetření na místě převezen do mělnické nemocnice,“ uvedla Janečková.

„Byl to silný otřes mozku, ale měl by být v pořádku. V nemocnici si ho nechali na pozorování,“ řekl v pondělí Deníku Petr Rudišar.

S mladým brankářem, který je oporou místního dorostu v krajské soutěži, v týmu mužů počítali jako se stabilní jedničkou mezi tyčemi. Nyní se ale vedení oddílu obává, že hráč dostane od rodičů zákaz chytat v dospělé kategorii.

„Je ještě mladý. Samozřejmě mu přejeme brzké uzdravení,“ poznamenal Petr Rudišar.

Po odjezdu záchranky aktéři zápas dohrávali víceméně z povinnosti. Z události byli otřeseni i diváci. „Nebylo to vůbec příjemné vidět to bezvládné tělo. Snad ale bude v pořádku, což je hlavní,“ řekl jeden z nich.