Mělnicko / S blížícím se závěrem okresního fotbalového přeboru roste i nervozita. Zatímco o přeborníkovi je už po předposledním dějství jasno, neobsazené stále ještě zůstává jedno sestupové místo.

Na závěrečný přímý souboj o první místo mezi týmy Záryb a Tišic nedojde. O nejlepším je v nejvyšší okresní soutěži jasno a titul je zřejmě ve správných rukou. Tišice až dosud ani jednou neprohrály na hřištích soupeřů. A právě to rozhodlo.

Záryby by udrželo ve hře jen vítězství v Dolních Beřkovicích. Ty ale v odvetách prohrály jen dvakrát a dobrou formu potvrdily i tentokrát (2:1). Tišičtí si doma nedělali příliš vrásek s béčkem Pšovky (3:0) a když se dozvěděli o pomoci Beřkovic, mohly vypuknout bouřlivé oslavy.

B třída se do Tišic vrací po devíti letech. „Naposled jsme hráli v kraji v sezoně 1998/1999, ale hned jsme zase sestoupili,“ zapátral v paměti předseda Sokola Antonín Kravcov, který si jistě přeje, aby se tým v B třídě tentokrát zabydlel déle.

Zcela opačná nálada panuje po víkendu ve Velkém Borku, kde se hrála krajská soutěž ještě v loňské sezoně. Pád hrozí i letos. Po zápase s Veltrusy (1:1) zavládlo v domácím táboře zklamání a rozčarování zároveň.

Jak dokládá i naše video, rozhodčí Pos domácím v závěru upřel jasnou penaltu po faulu na Teraze.

Zřejmě rozhodující krok k záchraně udělali oba nováčkové. Kly ze svého hřiště vyprovodily Čečelice stejným výsledkem jako Vojkovice nelahozeveskou Pétézetku (3:0). Asi nejlepším hráčem Kel byl autor jedné z branek Tomáš Hříbal, který si k veledůležitému zápasu odskočil z pracovní stáže v Německu.

Vojkovická záchrana je už jistá, Kly a Čečelice už může ohrozit „jen“ případný sestup Vysoké z B třídy, po kterém by padaly z okresu tři týmy.

Pokud se ale Vysoká udrží, doprovodí Hořínské pouze jeden z dvojice Velký Borek – PTZ Nelahozeves.