Tišice mají remízový hattrick

Podzimní zápas mezi Tišicemi a Kropáčovou Vruticí skončil ostudnou rvačkou. Nedělní odveta byla klidnější a mužstva si rozdělila po bodu. Hosté tak remizovali už potřetí v řadě.

Vše důležité se odehrálo v prvním poločase. Hosté vedli gólem Blahuta, pro kterého to byla premiérová trefa v novém působišti. Domácí ale ještě do přestávky vyrovnali. Nového tišického brankáře Šimka překonali z penalty, kterou hosté považujíza spornou.

„Útočník naskočil na obránce,“ uvedl trenér Martin Brabec, který litoval také toho, že jeho tým vytěžil z dobrého vstupu do zápasu pouze jednu branku. „Lukáš Temiak nastřelil břevno a měli jsme i další nebezpečné závary.“

Po změně stran už se hostům tolik nedařilo. „Zbytečně jsme ztráceli balony a domácí získali platonický tlak. V závěru jsme měli šance rozhodnout, ale neproměnili jsme. Chtěl bych pochválit Šimka, který nás ve druhém poločase podržel,“ dodal trenér Tišic.

Chycená penalta nakonec nepomohla

Před týdnem fotbalisté Lužce vedli doma nad favorizovaným soupeřem jen krátce, v Kosořicích už dokonce vyhráli celý poločas. K bodovému zisku to ale ani tentokrát nevedlo.

V závěru poločasu kopaly oba týmy popenaltě. Zatímco hostující Hrdlík proměnil, domácího hráče Prislupský vychytal a odložil vyrovnání do druhého poločasu. V něm už stříleli do černého pouze Kosořičtí.

„O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát zezadu, ale bylo to zbytečné. Po obrátce jsme nepochopitelně přestali hrát, udělali jsme spoustu chyb a soupeř nás dvakrát potrestal. Je to škoda, minimálně na bod jsme měli,“ řekl trenér Eletisu Miroslav Štěpánek.

Pod Bezděz pro první venkovní výhru

O tom, že fotbalisté Řepína umí venku bodovat, přesvědčili v letošní sezoně nejednou. Za tři body se jim to ovšem poprvé podařilo až v neděli v Bělé.Brankový účet otevřeli hosté, když Vaněčkovi stačilo lehce tečovat Novákůvroh.

Snahu domácích o vyrovnání utlumil brzy po přestávce Zdražil, kterýuviděl za faul bez míče na Novákačervenou. Další pohromou pro Bělou se stala hrubka gólmana Valeše, kterou potrestal gólem Zbyněk Štrupl.

Dvougólového vedení si Řepín dlouho neužil. V 61. minutě Kühnel šikovně přistrčil Arientovi, který snížil. Hosté se po deseti minutách oklepali a zanedlouhopřišlo i potvrzení výsledku. Řepínský kapitán Dvořák byl faulován v pokutovém území az penaltysám, i když nadvakrát, skóroval.

Výda dvakrát napřáhl a Mělník už ztrátu nedohnal

Mělničtí měli po týdnu znovu výhodu domácího prostředí, jenže tentokrát se proti nim postavily Kosmonosy, které potvrdily příslušnost k nejlepším týmům soutěže.

Přestože první poločas nabídl na obou stranách řadu šancí, jediným střelcem se stal Výda, kterýranami z velké dálky poslal fotbalovější hosty do dvoubrankového trháku.

Po změně stran měli domácí více příležitostí a Veselý svou další parádou z trestného kopu dokonce snížil, k vyrovnání se ale Mělničtí nedostali. V závěru naopak do otevřené obrany inkasovali potřetí.

„Ve druhém poločasu jsme si kromě gólu vytvořili další tři jasné tutovky, které jsme bohužel neproměnili. Je to škoda. K remíze nebylo daleko,“ litoval mělnický trenér Petr Kalkant.

Trumflipropadák z Kosmonos

Místo potvrzení tří bodů z minulého utkání se Záryby, znovu na dně. Fotbalisté Vysoké přivezli z Dolního Bousova půltucet gólů, o jeden tak překonali svůj debakl z Kosmonos v úvodním jarním kole.

Než se hosté rozkoukali, prohrávali dvoubrankovým rozdílem. A to se pak dohání těžce. Další gól dali domácí zkraje druhého poločasu z penalty a o jejich vítězství nebylo sebemenších pochyb. „Není co hodnotit, katastrofa,“ hledal těžko slova trenér poražených Slavoj Tichý, který za vysokou porážku viděl špatný vstup do obou poločasů.

„Góly jsme inkasovali už ve třetí a deváté minutě. To se pak těžko hraje. O přestávce jsme si něco řekli, ale hned v úvodu druhé půle přišla chyba a penalta. Pak už to bylo jen otázkou skóre. Soupeř nás jasně přehrával, byl ve všem lepší. Do čeho jeho hráči kopli, to tam spadlo. My jsme si někdy připadali jako učedníci,“ popisoval kouč Vysoké další nepovedený jarní výjezd na hřiště soupeřů.

FC Mělník – Kosmonosy 1:3 (0:2)
60. Veselý – 25. a 45. Výda, 90. Keszeg. Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Mělník: Doubrava – Zejda (74. Tichý) – Veltruský, Škrabal, Koš – Antonín, Veselý, Žaba, Malinský (46. Šimral) – Jiskra, Hakl (46. Vlček).

Dolní Bousov -Vysoká 6:0 (2:0)
Branky:Kubeček 3, Dajc, Vynikal, Bernard. Rozhodčí: Hamřík. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Vysoká: Hamáček – Merz, Suchan, M. Štolba (10. Synek), R. Finkous – Pešan (3. Řízek), Fidrant, Vavrek, M. Skopka – Rolenc, Pražák.

Záryby – Rejšice 1:1 (1:1)
Babovák – Hanuš. Rozhodčí: Berovič.

Kropáčova Vrutice – Tišice 1:1 (1:1)
Martin Korec z PK - Blahut. Rozhodčí: Vočka ml. Tišice: Šimek – Březina – Kaňovský, Svoboda, Kuti (46. Weishäupl) – Karlík, Brodský, Máca (65. Rampouch), T. Prejzek (85. Priatka) – L. Temiak, Blahut.

Kosořice – Lužec 2:1 (0:1)
Kiceluk, Málek - Hrdlík z PK. Rozhodčí: Berovič. Lužec: Prislupský – Stejskal, M. Kučaba, Merta, Špánek (76. Svoboda) – Uher, M. Tauchman, D. Tauchman, J. Kučaba (74. Kiš) – Hrdlík (61. Roučka), Levý.

Bělá – Řepín 1:3 (0:1)
68. Arient – 22. Vaněček, 58. Zb. Štrupl, 80. Dvořák. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 4:2. ČK: 50. Zdražil (B). Řepín: L. Štrupl – Slepička, Šplíchal, Vaněček, Kinzl – Paloušek (86. Frič), Novák, Horník, Kratochvíl (73. Salač) – Dvořák, Zb. Štrupl (90. Černý).