Sotva jarní část krajských fotbalových soutěží začala, už zase skončila. Alespoň tedy pro nadcházející víkend, jehož kompletní program zrušilo vedení Středočeského fotbalového svazu kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám.

Mělnicko má v krajském přeboru a I. A třídě, kterých se plošné odložení týká, po dvou zástupcích. Pro většinu z trenérů byla v pátek odpoledne informace o zrušení kola a neplánovaném víkendovém volnu nečekanou novinkou.

„Ještě se to ke mně nedostalo, ale pokud je to pravda, tak nám se to trochu i hodí. Máme totiž některé hráče nemocné, hned tři v týdnu netrénovali kvůli teplotám a navíc nesmí hrát kvůli čtyřem žlutým kartám Michal Novák. Takže to vítáme a alespoň se trochu uzdravíme,“ reagoval trenér Libiše Václav Havel. Jeho tým tak zřejmě dostane šanci vrátit ex-diviznímu celku Dobrovic podzimní porážku 0:2 v optimálnější sestavě.

Hrát nebudou ani Neratovice, byť bylo dějiště jejich duelu s předposledním Hradištkem v týdnu přesunutona umělou trávu v Praze Štěrboholech. „Trochu mě to překvapilo, protože snad až na Libiš a Český Brod se všechna ostatní utkání přeboru mohla odehrát na umělkách,“ myslí si trenér Jiří Kafka. Jedním dechem ale dodává: „Na druhou stranu se vedení svazu už předtím nechalo slyšet, že pokud se budou zápasy odkládat, tak všechny.“

Jarní domácí premiéru si nedobrovolně odloží oba A-třídní celky z Mělnicka. Dynamo se po porážce v Doksech soustředilo na další „šestibodový“ duel proti konkurentovi v boji o záchranu – Hvozdnicím.

„Byla by určitě škoda si hned v prvním jarním utkání zničit trávu,“ přivítal rozhodnutí svazu trenér Daniel Kaplan. „Určitě se podle toho nějak zařídíme. Náhradní program mít nebudeme a připravíme se na příští zápas.“

Názor, že je plošné odložení zápasů rozumným krokem, zastává takétrenér Pšovky Miroslav Svoboda. Jeho tým se měl pokusit o čtvrtou výhru v sezoně proti jedenáctému Jílovému.

„Pro fotbal je to dobře, protože počasí bylo špatné už včera (čtvrtek). Riziko zranění a horšího fotbalu bylo veliké. Nám to pomůže, že doléčíme některá zranění. Asi tři hráči by při tomhle zápase nemohli startovat,“ poznamenal trenér Pšovky.

Přátelákya poháryse hrát budou

I když souboj o mistrovské body bude o nadcházejícím víkendu na Mělnicku k vidění zřejmě pouze v Ovčárech (zůstane-li i nadále terén způsobilý), neosiří ani některá další hřiště.

Na programu je kompletní třetí kolo v osmi základních skupinách TM Českého poháru mužů a na generálku před jarem se chystá i většina z okresních zástupců v I. B třídě. Jedním z nejzajímavějších bude sobotní duel Mělníka s Velvary, který má na umělé trávě na Podolí výkop v 15 hodin.