Hřáli se dlouho na nejvyšším místě soutěže. Všestudští měli v sezoně výsledky, za které by se nemusel stydět kdejaký ligový mančaft. Přesto jim zbyly oči pro pláč, o fous lepší byl totiž jiný tým.

O druhém místu Všestud rozhodl konec května. Mužstvo trenéra Patrika Waltera prohrálo nejprve s Horními Beřkovicemi, poté ztratilo bod s rezervou mělnické Pšovky. A pakovalo se z pozice na výsluní.

Vůbec nejklíčovějším zápasem jara byl následující souboj právě s vedoucími Vojkovicemi. Před půltisícovou návštěvou však Viktoria nedokázala odčinit předchozí ztráty, prohrála 0:2.

Poslední jiskrou naděje bylo poslední víkendové kolo. Všestudy musely bezesporu vyhrát a zároveň věřit, že Obříství sebere body Vojkovicím. Nejeden fanoušek se během utkání sháněl po průběžném výsledku z onoho zápasu. Jenže SK už v první půli vedl 3:0. Vojkovice už zkrátka první místo do konce ročníku nepustily.

DOBRÝ ROK, VIKTORIE

I přes závěrečný nezdar je ale sezona pro Všestudy v konečném součtu úspěšná. Nikdo moc nečekal, že tým bude mezi absolutní špičkou přeboru. Navíc skončil třetí v počtu vstřelených branek, v obranné fázi byl dokonce druhý nejlepší.

„Cílem bylo zachránit se. To dál už byla jen radost navíc. I když se nám nepodařilo postoupit, smutní nejsme. Zažili jsme parádní ročník," tvrdí Ivo Lorenc, brankář Všestud.

Mladý tým se bude muset v nové sezoně obejít bez Milana Bulvy. Pro toho byl zápas s Beřkovicemi posledním v kariéře, od podzimu bude na střídačce jako jeden z koučů. Do sestavy by se měl naopak vrátit Patrik Koudelka, který byl dlouhodobě zraněný. Od něj si vedení hlavního týmu slibuje především pozdvižení defenzivy. K tomu umí dávat i branky, a pokud bude zdravý, mohl by přispět dobrými pěti či šesti trefami.

Klub by ještě rád rozšířil kádr o dva hráče, základní kostra by ale měla zůstat stejná. Nač taky výrazně měnit něco, co funguje.

„Máme výbornou partu, která je pohromadě skoro sedm let. Od poslední třídy jsme se dostali až mezi nejlepší celky okresu. Hráči na sobě chtějí pracovat, je na čem stavět. Sestava je hodně silná," říká na závěr Lorenc.