Jediným střelcem utkání, v němž si Neratovičtí vypracovali poměrně dost brankových příležitostí, se stal v poločase střídající Ondřej Kodr. Hráč, který za Štěchovice dříve kopal, překonal Sňozíkova (odchytal poločas) náhradníka Soukupa v předposlední minutě. „Hrál za ně dvě sezony, takže měli spolu s bráchou zvýšenou motivaci," poznamenal neratovický trenér Jiří Kafka, který výhru nad celkem z vyšší soutěže nepřeceňuje. „Výsledek bude důležitý až za týden s Litoměřicemi."

Také v posledním utkání „nanečisto" stříbrný tým divizní skupiny B trápila zranění, kvůli kterým nedohráli Vorasický, Kokoška a opět i Jína. „Nastoupil se sebezapřením a znovu se zranil," potvrdil Jiří Kafka. Ten při zranění dalšího stopera Bureše narychlo zapracovával do sestavy Daniela Reitera. „Jde o mladého hráče z Dukly Praha. Na jaře u nás bude na hostování."

Dobrou zprávou je pak uzdravení brankáře Maliny. Po utkání neratovický kádr tužil partu na takzvané slučce, která se protáhla až do časných nedělních hodin. Na konci příštího týdne už tým na stadionu v Neratovicích zahájí mistrovské jaro s cílem potvrdit, že jeho druhá podzimní příčka nebyla náhodnou.

Libišští si necelý týden před jarním vstupem s Litolí osahali domácí trávník proti Benešovu. Přestože je v prvním poločase bojovného utkání Řepka poslal do vedení a Bezděk ještě ve druhém poločase nastřelil břevno, tak zkušený soupeř využil dvou standardních situací k obratu. Ve vyrovnání proměnil nařízenou penaltu a vítězný gól vstřelil hlavou po rohovém kopu.

„Přestože se hrálo na poměrně těžkém terénu, tak šlo o kvalitní utkání. V obou poločasech jsme si vypracovali slušné akce, jen v zakončení to nebylo z naší strany ono," shrnul zápas trenér Libiše Jiří Kabyl. I když se podle něj skutečná forma projeví až v mistrácích, nemají v táboře sedmého týmu podzimu důvod k obavám.

Většinu přípravy sokolové odehráli na přírodní trávě, což se jim už dlouho nestalo. Snažili se tím co nejvíce eliminovat případná zranění. Někteří hráči přesto neabsolvovali všechny tréninky, protože se týmu zcela nevyhnula vlna chřipek. „Ale dostáváme se z toho a herně je to docela slušné," je spokojený kouč.

Neratovice – Štěchovice 1:0 (0:0)Branka: 89. O. Kodr. Hráno v Byškovicích. Neratovice: Malina – Vorasický (46. Zeman), Reiter, Jína (34. S. Kodr), Pajkrt – Kmoch, Radosta, Kokoška (46. O. Kodr), Weiner (74. Kympl) – Kozák, Chrdle (55. Gabčo).

Libiš – Benešov 1:2 (1:0)Branky: Řepka – Žák z PK, Zákostelský. Libiš: Jungr – Těmín, Kolísek, Zuskin, Trojan – Škoda, Bezděk, Řepka, Baratynskyy – Matoušek, Petr (Čadek, Hrdý, Jiráň, Šmíd, Gabriel).