Vítězem turnaje se stal Božkov team z Dolních Beřkovic, složený převážně z hráčů Roudnické farmy, který v dramatickém finále zdolal na pokutové kopy obhajující štětské Bizony, a po výhrách na turnajích v Roudnici a Brozanech si připsal již třetí triumf v krátké době.

„Turnaj byl pro nás velice zajímavou zkušeností. Patřili jsme mezi věkově nejmladší týmy, a proto pro nás bylo milé překvapení, že jsme se, i přes absenci opory Dana Slezáka, dostali až do finále, které jsme posléze vyhráli. Stejně tak nás příjemně překvapila organizace turnaje a přátelská pohoda, která na něm panovala,“ nechal se slyšet člen vítězného týmu Jaroslav Trubička, jinak fotbalista Dolních Beřkovic.

Hrací systém byl nelítostný. Ze základních skupin postupovali do semifinále pouze nejlepší dva a zbytek si to rozdal o konečné umístění. Oba semifinálové duely a finále musel rozhodnout až penaltový rozstřel.

„Rád bych poděkoval všem týmům za účast, Brunovi, který, dnes to už můžu říct, založil tradici a jistě to nebyl poslední ročník turnaje i dalším hráčům pořádajícího týmu Bruna Mlazice,“ uvedl spolupořadatel Pavel Bánovčin.

Individuální trofeje získal nejlepší střelec – sedmibrankový Jiří Neuman z Račic, synotský Martin Nigoš jako nejlepší gólman a Lukáš Podrábský z týmu druhých Bizonů si podmanil doplňkovou penaltovou soutěž.

Skupina A: Brocno – Vylitý děla 3:3 Srba, Guzy, Cízler - Brzek 3, Bizoni – Rumový víly 3:1 Malák 2, Slanička - Vodička, Brocno – Božkov team 0:5 Trubička 2, Kvída 2, Král, Vylitý děla – Bizoni 2:0 Brzek, Šíma, Rumový víly – Božkov team 2:3 Vodička, Uřídil - Trubička, Hendrich, Fišer, Brocno – Bizoni 0:5 Janata 2, Slanička 2, Podrábský, Vylitý děla – Božkov team 2:4 Kolár 2 - Hendrich 2, Fišer, Trubička, Brocno – Rumový víly 1:5 Guzy - Kysela 2, Klobouček 2, Peev, Bizoni – Božkov team 3:0 Janata 2, Rožek, Vylitý děla – Rumový víly 1:1 Šíma - Peev.
Pořadí: 1. Božkov team 9 b., 2. Bizoni 9, 3. Vylitý děla 5, 4. Rumový víly 4, 5. Brocno 1.

Skupina B: Mlazice – FC Synot 3:1 Málek, Michálek, Veselý - Bláha, Račice – Chloumek 2:3 Mazanec, J. Běloubek - Bázler, Kurzweil, Nekuda, Mlazice – San Marino B 2:1 Petr Bánovčin, Michálek - Elogeli, FC Synot – Račice 4:1 Mysík ml. 2, Burda, Božík - Bílek, Chloumek – San Marino B 8:2 Nekuda 2, Bázler 2, Kurzweil 2, Bubník, Valenta - Elogeli 2, Mlazice – Račice 2:4 Pavel Bánovčin, Michálek - J. Běloubek, Neuman, Lisec, Jonák, FC Synot – San Marino B 2:2 Božík, Nigoš - Elogeli, Ullrych, Mlazice – Chloumek 5:2 Petr Bánovčin 2, Pavel Bánovčin, Michálek, Mourek - Vychodil, Nekuda, Račice – San Marino B 5:4 Neuman 3, Mazanec, Lisec - Elogeli 2, Papež, Veselý, FC Synot – Chloumek 2:0 Burda, Božík.
Pořadí
: 1. Mlazice 9 bodů, 2. FC Synot 7, 3. Chloumek 6, 4. Račice 6, 5. San Marino B 1.

O 9.místo: Brocno - San Marino B 3:5 Guzy, Srba, Cizler - Veselý, Papež, Elogeli, Jansa, Ullrych, o 7. místo: Rumový víly - Račice 1:7 Klobouček - Neuman 3, Lisec 2, J. Běloubek, Bílek, o 5. místo: Vylitý děla – Chloumek 1:1 (1:2, PK) Šíma - Nekuda, semifinále: Božkov team – FC Synot 1:1 (2:1, PK) Trubička - Poráč, Bizoni – Mlazice 2:2 (2:1, PK) Rožek, vlastní - Michálek, Mourek, o 3.místo: Synot – Mlazice 5:2 Bláha 3, Poráč, Božík - Michálek 2, finále: Božkov team – Bizoni 2:2 (3:2, PK) Trubička, vlastní - Janata, Malák.

Střelci
7
– NEUMAN Jiří (Račice), ELOGELI Jakub (San Marino B)
6 –MICHÁLEK Michal (Mlazice), TRUBIČKA Jaroslav (Božkov team)
5 – NEKUDA Jakub (Chloumek), JANATA Martin (Bizoni)
4 –BRZEK Lukáš (Vylitý děla), LISEC Ondřej (Račice), BOŽÍK Pavel, BLÁHA Robert (FC Synot)
3 – GUZY Václav (Brocno), PAPEŽ Jan (San Marino B), BÁNOVČIN Petr, BÁNOVČIN Pavel (Mlazice), BÁZLER Miroslav, KURZWEIL Libor (Chloumek), ŠIMA Jan (Vylitý děla), BĚLOUBEK Jaroslav (Račice), KLOBOUČEK Lukáš (Rumový víly), MALÁK Miroslav, SLANIČKA Rudolf (Bizoni)

Konečné pořadí: 1. Božkov team D. Beřkovice, 2. Bizoni Štětí, 3. FC Synot Štětí, 4. Bruna Mlazice, 5. FK Chloumek, 6. Vylitý děla Štětí, 7. Sokol Račice, 8. Rumový víly Štětí, 9. San Marino "B" Mělník, 10. Gunners Brocno.

MARTIN BOUŠKA

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ