První utkání baráže dnes už rezerva A-třídního celku vyhrála 4:0 a vytvořila si tak klidný náskok před nedělní odvetou. Posílený mančaft vynikal hlavně v kombinaci, s rychlými přihrávkami a větší aktivitou soupeře měl Vltavan problémy.

Před druhým střetnutím v Klech byla situace jasná – Chvatěruby musely dát nejméně čtyři branky a ani jednou neinkasovat. Plán se začal plnit nečekaně brzy, už v osmé minutě šli hosté do vedení. Jenže Kly zanedlouho s velkým štěstím vyrovnaly a branka TJ nakopla takovým způsobem, že ještě do poločasu byl stav 6:1!

Senzace se tedy nakonec nekonala, Kly se na vítězství stejně jako v prvním utkání nenadřely a po závěrečném hvizdu zvítězily vysoko 9:3.

„Co k baráži říct? Snad jen to, že se ukázala velká síla Kel. Tým pomýšlí na postup do okresního přeboru, celou dobu byl jasným favoritem. My naopak máme hodně mladých kluků, kteří musí ještě dozrát," zhodnotil sérii Kamil Gruncl, vedoucí Chvatěrub.

Celoroční práce Vltavanu tedy přichází vniveč, mužstvo bude i v další sezoně hrát nejnižší okresní soutěž. Vedení by však chtělo kádr posílit alespoň o dva další hráče a kdo ví – třeba se Chvatěruby dočkají za rok, až budou mít více zkušeností.

„I přes neúspěšný závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás celou sezonu podporovali. Díky patří i realizačním týmům přípravek a dorostu, zkrátka všem. Doufám, že tu káru potáhneme společně dál," přeje si na závěr Gruncl.