Jedno je jisté – SK sází na starou partu, která kralovala okresu. Výraznější posilu vedení nepřivedlo, žádné zásadní změny se v klubu během přestávky nekonaly.

„Cílem je navázat na kvalitní hru z předchozích sezon. Chceme se prezentovat ofenzivním a pěkným fotbalem i v kraji,“ ujišťuje Jiří Linhart, sekretář klubu. 

Tip liga čtenářů Deníku.
Tip liga začne o týden dříve. Nově i se soutěží týmů!

Hra do útoku by měla být jednou z největších zbraní týmu, i v obraně si mužstvo umí vést více než dobře. V prostředí nových celků Vojkovice mají bezesporu na to být důstojným protivníkem. 

„Je to pro nás velká neznámá. O ostatních týmech toho moc nevíme, zároveň je naší zbraní i to, že nikdo naopak nezná nás. Na novou výzvu se těšíme, hlavně zápasy s Lužcem a Nelahozevsí budou hodně zajímavé,“ upozorňuje na derby Linhart.

Vojkovické čeká těžká zkouška, kterou si však vybrali sami hráči. Z týmu zaznělo po vybojování postupu jasně – nahoru chceme! 

Teď už jen na hráčích, zda klub bude od startu patřit mezi adepty na boje o záchranu, nebo zda Vojkovice uspějí a po vzoru A-třídních Záryb odehrají klidný ročník ve středu tabulky.

„Kdybych tvrdil, že nejsme nervózní, asi bych lhal. Máme ale sebevědomé mužstvo a věřím, že nás čeká klidná sezona. Pokud uděláme body hned na začátku, nervozita spadne a půjde to,“ věří Linhart. Sezonu Vojkovice zahájí za dva týdny proti Libčicím.

Velvary (v zeleném) prohrály v MOL Cupu s Hradcem Králové 0:1.
Bez překvapení. V poháru pokračují jen druholigisté