Se sedmi brankami se opět držíte v popředí tabulky střelců v divizi. Nechodí vám nabídky i z jiných klubů?
Nabídky nějaké jsou, ale ve Štětí jsem spokojený. Nemám důvod někam odcházet. Jsem tu už dlouhou dobu, je tu skvělá parta, navíc mi trenéři a vedení umožňují hrát futsal ať už za Mělník nebo za reprezentaci, což je pro mě výborné.

V posledním kole jste dal čtyři branky, Cheb jste zdemolovali 7:0, jaký to byl podle vás zápas?
Věděli jsme, že Cheb boduje doma, hrají na umělé trávě, toho jsem se trochu obával. Naštěstí se nám povedlo chytit začátek. Dali jsme rychlé góly a utkání pak dotáhli do klidného konce. Za čtyři góly jsem rád, konečně mi tam po delší době zase něco padlo. Větší radost mám ale z výhry.

Proč to jinak Štětí skřípe? Postavení v tabulce určitě není takové, jaké byste chtěli…
Přišlo několik nových kluků. A náš největší problém je, že se na gól šíleně nadřeme a naopak inkasujeme hloupé branky. Věřím však, že tým si už pomalu sedl a nebudeme mít problémy se sestupem.

Krom fotbalu hrajete i futsal za Mělník a také za českou reprezentaci. S ní krátce po rozhovoru odlétáte do Arménie, byl jste už někdy v podobně „exotické“ zemi?
Ne nikdy jsem nebyl v takové zemi. Za největší exotiku mohu považovat asi Litvu, kde jsme byli loni na mistrovství světa, takže z tohoto pohledu je to moje premiéra.

Kde všude jste se s fotbalem či futsalem podíval?
Podíval jsem se do spousty zemí v Evropě. navštívil jsem například Chorvatsko, Španělsko, Německo, Polsko a další. Doufám, že se mi podaří dostat se i na jiné kontinenty.

Reprezentace začala kvalifikaci MS výhrou s Bosnou. Co očekáváte od dvojzápasu s Arménií?
Nečeká nás vůbec nic lehkého. Za Arménii hraje plno naturalizovaných Brazilců kteří mají futsal v krvi. Ale věřím že obě utkání zvládneme a kvalifikujeme se do další fáze kvalifikace. (rozhovor probíhal před prvním utkáním, Češi v něm prohráli 2:4, odveta se hraje ve středu v ČR, pozn. autora)

Vnímáte, že zejména po postupu na poslední MS v Litvě stoupl v Česku zájem o tento sport?
Řekl bych že dost lidí najednou ví co je to futsal. Doufám že zájem stále poroste.

Jak se tváří na vaši absenci ve Štětí?
Radost z toho pochopitelně nemají, ale samozřejmě mi to kluci přejí.

Mám dojem, že v posledním rozhovoru jste říkal, že k fotbalu a futsalu máte i civilní zaměstnání, to stále platí?
Neplatí, v současné době mě živí pouze fotbal a futsal.