Fotbalisté Řepína v posledním domácím zápase letošní sezony zabojovali a s domácími diváky se rozloučili výhrou 2:0.

Zavřeli tak ústa všem, kteří už před utkáním prorokovali, že si Kropáčova Vrutice odveze tři body chybějící k záchraně. „V prvním poločase jsme měli více ze hry a vytvořili si i několik šancí. Při jedné z nich se nejlépe orientoval Prejza a krásnou střelou do šibenice vstřelil vedoucí gól,“ vrátil se do prvního poločasu činovník TJ Řepín Jaroslav Urbánek.

Do druhé části vstoupili domácí vlažně. Hosté hru vyrovnali, ale do útoku se příliš nehrnuli. Navíc usnadnili domácím výhru vlastní nekázní.

Rozhodčí Chaloupka jim postupně vyloučil čtyři hráče a nařídil ve prospěch Řepína dvě penalty. Tu první proměnil sám faulovaný Kohout v pojišťovací gól. Druhou chytil brankáři Peřestému hostující Čakrda, který se posléze zařadil mezi kvartet vyloučených. „Hráči hostí více diskutovali s divizním rozhodčím Chaloupkou, než hráli,“ dodal Jaroslav Urbánek.

Vrutičí se nyní musejí modlit, že tresty budou milosrdné, aby v posledním kole měl kdo nastoupit proti vítězi skupiny ze Zelenče.

Řepín se svou premiérovou sezonou v kraji rozloučí v sobotu v Ostré.

Vysoká sahala po bodu, který by zaručoval jistou záchranu

V téměř ideální sestavě nastoupila Vysoká na hřišti lídra ze Zelenče, který v celém ročníku I. B třídy neztratil doma ani bod. O primát ho nepřipravila ani Vysoká, přestože od bodu nebyla daleko (3:2).

Svěřenci trenéra Řízka se síly soupeře nezalekli a po solidní hře sahali po bodu. O ten je připravili nepochopitelně neuznaným gólem sudí.

V hektickém úvodu padlo všech pět branek. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě, ale za další dvě už bylo srovnáno. Tomáš Skopka z pětadvaceti metrů vymetl šibenici domácí branky.

Domácí ale měli více ze hry a po čtvrthodině z přísně nařízené penalty zvyšovali na 3:1. Hosté ale tentokrát zabojovali a Sankot opět vrátil naději, když ze skrumáže prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhém poločase se hostům dokonce podařilo v 83. minutě vyrovnat, ale sudí to viděli jinak. „To je nepochopitelné rozhodnutí. Martin Skopka zprava z úhlu prostřelil přímou střelou gólmana a pomezní rozhodčí odmával na druhé straně ofsajd Tomášovi Skopkovi,“ zlobil se nad neuznaným gólem hostující kouč Václav Řízek a dodal: „Je to pro nás velká škoda. Bod za remízu by vše vyřešil a dal nám jistotu záchrany. Jsem z toho rozladěný. Domácí si v prvním poločase vypracovali dost šancí, aby normálně rozhodli o výsledku. Ale tohle mrzí.“

Hráči Vysoké tak musí k definitivní jistotě záchrany alespoň zremizovat sobotní utkání s Beznem. Když se bod nepodaří, musí čekat na výsledky ostatních mužstev bojujících o záchranu.

Oslabený Lužec nestačil

Bez pěti hráčů základní sestavy nastoupil Lužec k poslednímu zápasu před domácími diváky v letošním ročníku I. B třídy a chtěl se rozloučit dobrým výkonem a vítězstvím. Ani jedno se ale nepovedlo. Všechny tři body putují do Bělé (2:3), pro kterou je to jedna z poslední možností záchrany soutěže.

„Do utkání jsme nastupovali bez pěti hráčů základu. Dorostenci se sice snažili, nemohu jim nic vytknout, ale chybějící zkušené hráče plně nenahradili. Přesto jsme měli dost šancí, abychom utkání dovedli do vítězného konce. Hosté nakonec dali vítězný gól z hodně přísně nařízené penalty,“ zhodnotil utkání domácí trenér Vladimír Tauchman.

Řepín – Kropáčova Vrutice 2:0 (1:0)

Branky: 32. Prejza, 82. Kohout z PK. Rozhodčí: Chaloupka. ČK: Jindřich Bůžek, Černý, Heřman, Čakrda (všichni Vrutice). Diváků: 150. Řepín: Peřestý – Štěpánek – Slepička, Vaněček, Kinzl (75. Hypša) – Burant, Prejza, Bláha, Kratochvíl (62. Salač) – Kohout, Štrupl (88. Škoda).

Zeleneč – Vysoká 3:2 (3:2)

Branky: Mráz 2, Skalický – T. Skopka, Sankot. Vysoká: J. Finkous – S. Tichý, Možný, Tichota – Fidrant, Hlaváček (16. Nový), Vavrek (46. R. Finkous), Brejša (77. D. Řízek), Sankot – T. Skopka, M. Skopka.

Lužec – Bělá p. B. 2:3 (0:2)

Branky: Hrdlík, M. Tauchman – Prokůpek, Kühl, Arient. Rozhodčí: T. Pejša. Lužec: Jakeš – Velický (50. Jandouš), Krejza, D. Tauchman, Špánek – Wolf, M. Tauchman, Hrdlík, J. Kučaba (53. Stejskal) – Levý (78. Bodiš), Uher.

Jaromír Hejna