Fotbalový Kába cup vstoupil v úterním dopoledni do svého třetího ročníku. Na útulném stadionku mělnické Pšovky se sešla čtveřice družstev mladších žáků, aby změřila své síly v úvodním kvalifikačním turnaji. Ten pořadatelé nazvali jménem Pavla Peroutky, letos v lednu zesnulého sekretáře zdejšího fotbalového klubu. Závěrečného předávání cen se ostatně zúčastnily i jeho děti – dcera Jana a syn Pavel. Na jedničku se své role zhostil jak pořádající klub FK Pšovka Mělník, tak i rozhodčí Petr Stibůrek, který odřídil všech šest utkání.

Ilona Válková, ředitelka projektu: „Jsem moc ráda, že jsme letos začali právě na Pšovce, protože jsme úvodní turnaj chtěli věnovat vzpomínce na Pavla Peroutku, na Mělnicku jsme ostatně před dvěma lety s Kába cupem začínali. Letos jsme náš projekt významně rozšířili, protože jsme do sedmi kvalifikačních skupin přizvali týmy z celého Středočeského kraje. Myslím, že se dnešní turnaj báječně vydařil a že si ho náležitě užila všechna zúčastněná družstva."

Jiří Kabyl, patron turnaje: „Se startem letošního ročníku jsme moc spokojení, podařilo se nám objednat i suprové počasí (smích). Chceme zmiňovat jména lidí, kteří fotbalu naplno věnovali veškerý volný čas. Takovým zapáleným člověkem byl i Pavel Peroutka. Bohužel se mi už nepodaří poděkovat mu osobně, a tak turnaj beru jako vzpomínku na něj. Jsem rád, že hráči všech týmů dodrželi slovíčko RESPEKT, k němuž jsme je vyzvali při slavnostním zahájení. Tuto myšlenku chceme zdůrazňovat i v následujících šesti kvalifikačních skupinách, které se uskuteční v Dobříši, Dobrovici, Slaném, Dolních Břežanech, Nespekách a Vojkovicích.

Do finále, které se bude hrát v neděli 26. června v Horních Počaplech v šestnáctičlenném obsazení, postoupily první dva týmy – tedy Pšovka a Byšice.

Výsledky turnaje:

Záryby – Pšovka 1:3, Dřínov – Byšice 1:3, Pšovka – Byšice 2:1, Záryby – Dřínov 0:5, Byšice – Záryby 2:1, Pšovka – Dřínov 2:1.

Pořadí:

1. Pšovka (skóre 7:3) 9 bodů

2. Byšice (6:4) 6 bodů

3. Dřínov (7:5) 3 bodů

4. Záryby (2:10) 0 bodů

Karel Horňák