Po šestém kole žákovské fotbalové ligy jsou neratovičtí starší žáci se ziskem jednoho bodu na posledním místě tabulky. Vstup do soutěže se nevydařil, jak si trenéři představovali, ale nutno podotknout, že jsou v mimořádně obtížné situaci. Nejen, že se nepodařilo získat všechny vyhlédnuté posily, ale ještě do Slavie Praha odešla dvojice útočníků Zámečník - Synek.

Po prvních vysokých porážkách od Mostu, Plzně, Mladé Boleslavi a Slavie přišel konečně první bod ze hřiště dalšího nováčka z Hořovic (2:2). V následujícím kole pak ani zlepšený výkon nepomohl k bodům a Neratovice prohrály těsně se Sokolovem (0:1). Nicméně poslední dva výsledky naznačují, že systematická práce může vývoj v průběhu soutěže otočit a že kluci, kteří ještě loni hráli A třídu, si na náročnou soutěž zvyknou.

Trenérské trio Stuchlý, Klobása, Černý si po odchodu klíčových hráčů neklade žádné bodové cíle, ale chce se soustředit na to, aby se tým výkonnostně vyrovnal a hrál důstojnější roli v soutěži než doposud. Poslední dva výsledky naznačují, že by se to v průběhu podzimu mohlo podařit.

Vzhledem k nedostatku kvalitních hráčů ročníku 1993 jsou do týmu ve větší míře zařazeni i hráči mladších ročníků (94 a dokonce 95), a jde tak o nejmladší tým soutěže.

Mladší žáci jsou v podobné situaci jako v loňském roce. Dva nejlepší hráči ročníku narození 1995 jsou posunuti do kádru starších, a tak zůstávají zatím bez bodu, podobně jako před rokem. Zda se trenéru Weinerovi podaří podobný obrat jako v předcházející sezoně, kdy se po špatném podzimu na jaře vyšplhal se svými kluky až do horní poloviny tabulky, je otázkou. V příštím kole čeká žáky těžké utkání na hřišti Sparty Praha.