Utkání připomínalo v úvodních minutách spíše šachovou partii, nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se hra pouze přelévala od jednoho pokutového území k druhému.

Na konci první čtvrthodinky však mohlo být s domácími zle. Mělnický Králík unikl po pravém křídle a jeho centr usměrnil řepínský Paloušek v nepřehledné situaci na tyč vlastní branky. Navíc Horník vzápětí vyfasoval za ostřejší faul žlutou kartu.

Řepín se však brzy oklepal. Ve 24. minutě unikl Werner svým strážcům a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování domácího kanonýra Zbyňka Štrupla. Mělničtí hrozili z rychlých brejků, ale neujala se ani střela Kohouta, ani průnik Šmída, kterýž si to namířil mezi domácí stopery.

Závěr první půle patřil jednoznačně domácím. Ve 37. minutě posadil Werner svůj tvrdě nastřelený „anglický“ roh přesně na hlavu Vaněčka, který zvýšil na 2:0.

Řepín měl do přestávky ještě další dvě dobré šance, v nichž se vyznamenal mělnický gólman Doubrava. Nejprve vytlačil na roh povedenou střelu „přeběhlíka“ Morávka, vzápětí zlikvidoval i vyloženou šanci Zbyňka Štrupla.

Po přestávce poslal mělnický trenér Kalkant do boje urostlého Pateru a hned na úvod pokazil radost Králíkovi domácí gólman Štrupl. Mělník začal pomalu získávat půdu pod nohama zejména ve středu pole, jeho hra působila daleko aktivněji a ofenzivněji. Jenže se střelbou byli mělničtí hráči na štíru, a co prošlo, pochytal řepínský brankář.

Čtvrthodinu před koncem střílel Werner trestný kop. Přes zapadající sluníčko měl Doubrava problém se zkrocením míče, který „všudybyl“ Brejša doklepl do sítě.

Jednoznačné vedení stačili hosté jen korigovat. V 80. minutě si míč po žlutém faulu Palouška postavil mělnický bek Veltruský a tvrdou střelou k tyči propálil vše, co mu stálo v cestě. Na větší korekci výsledku už hostům nezbyl čas adomácí se čtvrtou výhrou v sezoně posunulido čela skupiny.

Očima trenérů

Miroslav Vlk, Řepín: „Chtěli jsme navázat na vítězné domácí tažení, což se povedlo. Soupeř nehrál v poli vůbec špatně, ale nám se podařilo dát důležité góly v pravý čas.“

Petr Kalkant, Mělník (po zápase si plný emocí stěžoval na příliš tvrdou hru Řepína): „Chtěli jsme tu neprohrát, ale bylo to těžké. Klidně napište, že na Řepíně se vyhrát nedá. Máme čtyři zraněné hráče.“

Řepín – FC Mělník 3:1 (2:0)
24. Zb. Štrupl, 37. Vaněček, 75. Brejša – 80. Veltruský. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 16. Horník, 80. Paloušek – 69. Škrabal, 87. Veltruský. Diváci: 200. Řepín: L. Štrupl – Kinzl, Slepička, Vocásek, Vaněček – Paloušek (87. Salač), Morávek, Horník (60. Brejša), Werner – Dvořák (77. Frič), Zb. Štrupl. Mělník: Doubrava – Veltruský, Zejda, Čermák (40. Koleňák), Škrabal – Kohout (46. Patera), Žaba, Pilař, Douděra (73. Malinský) – Králík, Šmíd.