Po obrátce nastoupila úplně jiná Pšovka. Hosté zpřesnili hru a postupem času získávali stále větší převahu. Se střelbou ale byli na štíru a domácí branka dlouho odolávala. Po hodině hry vystřídal ve snaze podpořit útočnou hru Žižku Jiskra, který se posunul do útoku a dozadu se přesunul Šmíd. V závěrečném tlaku se nakonec podařilo vstřelit hostům zasloužený vítězný gól. Šmíd potáhl míč po lajně a jeho střílený centr usměrnil za záda domácího gólmana Tomášek. Pšovka se tak po vítězství zabydlela v první polovině tabulky a v závěrečných utkáních už může hrát jen fotbal pro diváky.

Libor Tomášek, trenér Pšovky: „První půle nebyla z naší strany moc dobrá. Špatně jsme kombinovali a zbytečně ztráceli míče. Domácí jsme ale do žádné vážnější šance nepustili. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Začali jsme mnohem lépe, hráli jsme podle našich představ. Z převahy jsme si vytvořili řadu šancí, ale dali jsme z nich jen tři tyče a dvě břevna. Rozhodnutí přišlo až pět minut před koncem. Tři body nám pomohly do horní poloviny tabulky. Na postup v žádném případě nemyslíme, ale naše postavení v tabulce i bodový zisk nám dává šanci hrát bez zbytečné nervozity a věnovat se pouze své hře. V závěru máme navíc docela slušné vylosování.“

Kněževes - Pšovka 0:1 (0:0)
Branka:
85. Tomášek. Rozhodčí: Berovič. Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Šesták, Tomášek, Olšiak – Drápal, Bárta, Grabmüller, Žižka (60. Jiskra) – Šmíd, Pokorný.

(jah)